Ще один удар по "Газпрому": Євросоюз уклав багаторічні контракти на постачання газу з Катару

Катар уклав дві найбільші та найдовгостроковіші угоди про постачання скрапленого природного газу (СПГ) до країн Євросоюзу, які дадуть змогу ЄС замістити близько 15% довоєнного імпорту з РФ. Про це повідомляє Телеграм-канал "The Moscow Times".

Зазначається, що невдала спроба Кремля заморозити Європу, щоб домогтися поступок щодо України, надовго, якщо не назавжди, позбавила "Газпром" колись найбільшого експортного ринку.

QatarEnergy в середу домовилася з Shell про постачання в Нідерланди скрапленого газу протягом 27 років. Минулого тижня аналогічну угоду про експорт до Франції було укладено з TotalEnergies. За кожним із контрактів Катар поставлятиме 3,5 млн тонн СПГ на рік.

Загалом 7 млн тонн СПГ приблизно відповідають 9,8 млрд кубометрів газу, і в підсумку Катар зможе повністю замінити обсяги, які "Газпром" качав зупиненим 2022 року трубопроводом "Ямал - Європа". 

У 2030-ті рр. європейські покупці зможуть отримувати вже 27 млн тонн ЗПГ (37,8 млрд кубометрів газу) на рік, з них 9 млн тонн - від Катару, підрахував Каушал Рамеш, віце-президент з аналізу ринку ЗПГ у Rystad Energy.

Відновлювати газову співпрацю з росією європейські країни не планують, навіть якщо війна в Україні закінчиться. "Цим відносинам прийшов кінець", - заявив у середу посол Німеччини у Великій Британії Мігель Бергер. "Повернення не буде", - підтвердив міністр енергетики Великої Британії Грем Стюарт.

Німеччина, яка сильно постраждала від відключення російського газу (він забезпечував половину постачань), у листопаді 2022 р. також домовилася з Катаром про закупівлю протягом 15 років по 2 млн тонн СПГ на рік.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті