Ще 12 освітян-колаборантів з Луганської області отримали підозру

Підозру за колабораціонізм отримали ще 12 освітян з Луганщини. Про це повідомив Офіс генпрокурора України 26 вересня.

"За колабораціонізм притягуються до відповідальності ще 12 освітян з Луганщини", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що підозрювані до повномасштабного російського вторгнення працювали в навчальних закладах Старобільського, Сватівського та Щастинського районів. З них п’ятеро – колишні директори та заступники директорів шкіл. З весни 2022 року вони почали співпрацювати з ворогом. Добровільно погодилися очолити перепідпорядковані окупаційній владі РФ заклади освіти.

На сьогодні це так звані "Кононівський НВК", "Станично-Луганська середня школа с. Нижньотепле", "Шульгинська середня школа", "Муратівська школа", "Шарівська школа №17", "Станично-Луганська гімназія с. Широкий", "Лизинська школа №6", "Литвинівський НВК", а також "Старобільський коледж", що входить до "державної установи вищої освіти ЛНР "Луганський державний педагогічний університет".

Підкреслюється, що підозрювані займалися впровадженням в навчальний процес стандартів освіти держави-агресора. Оновили програму викладання із використанням російських підручників та змінили форму оцінювання на 5-бальну.  Вони пройшли спеціалізовані "курси підвищення кваліфікації", де вивчали російську методику викладання дисциплін та стандарти освіти.

Також прокурори скерували до суду обвинувальні акти стосовно ще трьох окупаційних освітян – директорів так званих "Михайлюківської основної школи", "Новорозсошанської середньої школи", "Білокуракинської школи №1". Обвинувачені співпрацюють з пропагандистськими медіа та на камери висловлюють вдячність російським "волонтерам" й представникам окупаційних адміністрацій так званої "ЛНР".

Раніше повідомлялось, що трьом окупаційним чиновникам з Луганщини загрожує до 10 років позбавлення волі.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті