Ще 12 освітян-колаборантів з Луганської області отримали підозру

Підозру за колабораціонізм отримали ще 12 освітян з Луганщини. Про це повідомив Офіс генпрокурора України 26 вересня.

"За колабораціонізм притягуються до відповідальності ще 12 освітян з Луганщини", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що підозрювані до повномасштабного російського вторгнення працювали в навчальних закладах Старобільського, Сватівського та Щастинського районів. З них п’ятеро – колишні директори та заступники директорів шкіл. З весни 2022 року вони почали співпрацювати з ворогом. Добровільно погодилися очолити перепідпорядковані окупаційній владі РФ заклади освіти.

На сьогодні це так звані "Кононівський НВК", "Станично-Луганська середня школа с. Нижньотепле", "Шульгинська середня школа", "Муратівська школа", "Шарівська школа №17", "Станично-Луганська гімназія с. Широкий", "Лизинська школа №6", "Литвинівський НВК", а також "Старобільський коледж", що входить до "державної установи вищої освіти ЛНР "Луганський державний педагогічний університет".

Підкреслюється, що підозрювані займалися впровадженням в навчальний процес стандартів освіти держави-агресора. Оновили програму викладання із використанням російських підручників та змінили форму оцінювання на 5-бальну.  Вони пройшли спеціалізовані "курси підвищення кваліфікації", де вивчали російську методику викладання дисциплін та стандарти освіти.

Також прокурори скерували до суду обвинувальні акти стосовно ще трьох окупаційних освітян – директорів так званих "Михайлюківської основної школи", "Новорозсошанської середньої школи", "Білокуракинської школи №1". Обвинувачені співпрацюють з пропагандистськими медіа та на камери висловлюють вдячність російським "волонтерам" й представникам окупаційних адміністрацій так званої "ЛНР".

Раніше повідомлялось, що трьом окупаційним чиновникам з Луганщини загрожує до 10 років позбавлення волі.

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті