Сеул заявив, шо проконсультується з Україною, якщо полонені північнокорейські солдати захочуть дезертирувати на Південь

Уряд Південної Кореї планує проконсультуватися з Україною щодо передачі північнокорейських солдатів, захоплених Україною, якщо вони захочуть дезертирувати. Про це 14 січня заявило міністерство закордонних справ країни, - пише Yonhap.News.

Речник МЗС Лі Чже Вонг зробив цю заяву під час регулярного прес-брифінгу після нещодавньої заяви президента України Володимира Зеленського про те, що двоє північнокорейських солдатів були захоплені Україною в західній Курській області Росії, коли вони воювали на боці Росії.

На відео, яким пізніше поділився Зеленський, видно, як один з північнокорейських солдатів запитує, чи всі українці хороші люди, і після того, як перекладач відповів йому позитивно, каже: «Я хочу тут жити».

«Оскільки північнокорейські солдати є нашими громадянами згідно з Конституцією, (уряд) планує провести переговори з Україною, якщо вони попросять про дезертирство до Південної Кореї», - сказав речник.

Конституція Південної Кореї визначає весь Корейський півострів як свою територію, фактично визнаючи всіх жителів півострова своїми громадянами.

Речник міністерства, однак, заявив, що жоден з двох захоплених солдатів не висловлював наміру переходити на бік Півдня, додавши, що відповідні органи Південної Кореї наразі підтримують зв'язок з Україною щодо питань, які їх стосуються.

У неділю шпигунське агентство Південної Кореї підтвердило захоплення Україною двох північнокорейських солдатів минулого тижня і пообіцяло тісно співпрацювати з українськими спецслужбами в цьому питанні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті