Сеул заявив, шо проконсультується з Україною, якщо полонені північнокорейські солдати захочуть дезертирувати на Південь

Уряд Південної Кореї планує проконсультуватися з Україною щодо передачі північнокорейських солдатів, захоплених Україною, якщо вони захочуть дезертирувати. Про це 14 січня заявило міністерство закордонних справ країни, - пише Yonhap.News.

Речник МЗС Лі Чже Вонг зробив цю заяву під час регулярного прес-брифінгу після нещодавньої заяви президента України Володимира Зеленського про те, що двоє північнокорейських солдатів були захоплені Україною в західній Курській області Росії, коли вони воювали на боці Росії.

На відео, яким пізніше поділився Зеленський, видно, як один з північнокорейських солдатів запитує, чи всі українці хороші люди, і після того, як перекладач відповів йому позитивно, каже: «Я хочу тут жити».

«Оскільки північнокорейські солдати є нашими громадянами згідно з Конституцією, (уряд) планує провести переговори з Україною, якщо вони попросять про дезертирство до Південної Кореї», - сказав речник.

Конституція Південної Кореї визначає весь Корейський півострів як свою територію, фактично визнаючи всіх жителів півострова своїми громадянами.

Речник міністерства, однак, заявив, що жоден з двох захоплених солдатів не висловлював наміру переходити на бік Півдня, додавши, що відповідні органи Південної Кореї наразі підтримують зв'язок з Україною щодо питань, які їх стосуються.

У неділю шпигунське агентство Південної Кореї підтвердило захоплення Україною двох північнокорейських солдатів минулого тижня і пообіцяло тісно співпрацювати з українськими спецслужбами в цьому питанні.

Статті

Світ
14.01.2025
11:44

Російський газ, німецька військова допомога, загиблі британські добровольці. Західні медіа про Україну

Проте газ все одно надходитиме з Росії обхідними шляхами, в тому числі турецьким газопроводом “Турецький потік”. Російський газ може більше не йти через Україну, але Росія залишається другим за величиною постачальником СПГ до ЄС
Країна
13.01.2025
13:01

Російська ІПСО: «Єврейське питання» в Україні

Для того й існує держава, щоб регулювати взаємодію між членами соціуму, грунтуючись не на емоціях і травмах громадян, а на раціональному забезпеченні безконфліктності у суспільстві, та розвитку країни.
Донецьк Світ
12.01.2025
16:18

Колишній «народний губернатор» за дискредитацію російської влади і «СВО» наговорив років на десять суворого режиму. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Популярний у 2014 році лідер донецьких сепаратистів Павло Губарєв через десять років знову опинився у фокусі уваги численних ЗМІ. Колишній «народний губернатор» дав розлоге інтерв'ю Максиму Калашникову, активісту заснованого Ігорем Гіркіним «Клубу...
Всі статті