Сербія відмовилася від спрощеної процедури видачі громадянства росіянам

Влада Сербії відмовилася від спрощеної процедури видачі громадянства росіянам та іншим іноземцям, які прожили в країні лише один рік. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на газету Financial Times (FT).

Зазначається, що рішення було ухвалено після того, як Єврокомісія попередила Белград, що це може призвести до скасування безвізового режиму Сербії з Євросоюзом, який було запроваджено 2009 року.

У березні МВС Сербії розробило законопроєкт, згідно з яким подати заяву на громадянство можуть іноземці, які рік жили в країні за посвідкою на тимчасове проживання та офіційно працювали в сербській компанії або були самозайнятими. Наразі для отримання сербського паспорта необхідно прожити в країні щонайменше п'ять років.

Однак Єврокомісія попередила, що в разі ухвалення законопроєкту безвізовий режим із Сербією може бути призупинено через "ризики безпеки для ЄС". У заяві ЄК, яку наводить видання, підкреслюється, що європейська влада ще торік дала "чіткі рекомендації" Белграду "відмовитися або утриматися від прийняття схем громадянства за інвестиції".

На думку опитаних FT експертів, сербський уряд, найімовірніше, відкличе законопроєкт через тиск з боку Єврокомісії. Влада Сербії, найімовірніше, домагатиметься продовження посвідки на проживання для приблизно двохсот тисяч росіян, які прибули в країну з лютого 2022 року, вважає Олена Джанкіч, співдиректор аналітичного центру Global Citizenship Observatory.

Сербія залишилася єдиною країною-кандидатом у члени Євросоюзу, яка не запровадила санкції проти росії через вторгнення в Україну.

Офіційно Белград засудив російське вторгнення, але відмовився запроваджувати проти росії санкції, посилаючись на "традиційні зв'язки, що існують між двома державами".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті