Сербія відмовилася від спрощеної процедури видачі громадянства росіянам

Влада Сербії відмовилася від спрощеної процедури видачі громадянства росіянам та іншим іноземцям, які прожили в країні лише один рік. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на газету Financial Times (FT).

Зазначається, що рішення було ухвалено після того, як Єврокомісія попередила Белград, що це може призвести до скасування безвізового режиму Сербії з Євросоюзом, який було запроваджено 2009 року.

У березні МВС Сербії розробило законопроєкт, згідно з яким подати заяву на громадянство можуть іноземці, які рік жили в країні за посвідкою на тимчасове проживання та офіційно працювали в сербській компанії або були самозайнятими. Наразі для отримання сербського паспорта необхідно прожити в країні щонайменше п'ять років.

Однак Єврокомісія попередила, що в разі ухвалення законопроєкту безвізовий режим із Сербією може бути призупинено через "ризики безпеки для ЄС". У заяві ЄК, яку наводить видання, підкреслюється, що європейська влада ще торік дала "чіткі рекомендації" Белграду "відмовитися або утриматися від прийняття схем громадянства за інвестиції".

На думку опитаних FT експертів, сербський уряд, найімовірніше, відкличе законопроєкт через тиск з боку Єврокомісії. Влада Сербії, найімовірніше, домагатиметься продовження посвідки на проживання для приблизно двохсот тисяч росіян, які прибули в країну з лютого 2022 року, вважає Олена Джанкіч, співдиректор аналітичного центру Global Citizenship Observatory.

Сербія залишилася єдиною країною-кандидатом у члени Євросоюзу, яка не запровадила санкції проти росії через вторгнення в Україну.

Офіційно Белград засудив російське вторгнення, але відмовився запроваджувати проти росії санкції, посилаючись на "традиційні зв'язки, що існують між двома державами".

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті