Сенатори США підтримали під час процедурного голосування законопроєкт про військову допомогу для України та Ізраїлю

Сенатори США підтримали під час процедурного голосування законопроєкт, який передбачає військову допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, - пише ТК "Дзеркало тижня".

Підтримали законопроєкт 67. Проти — 27. Попереду його остаточний розгляд.

Також видання повідомило, що лідер республіканців у Сенаті Конгресу США Мітч МакКоннелл звернувся до своїх однопартійців щодо голосування 11 лютого.

«Сенат стикається з випробуванням американського лідерства. Ми не оснащуємо хоробрий народ України, Ізраїлю чи Тайваню летальними засобами для того, щоб отримати похвалу. Ми не зміцнюємо оборону в Індо-Тихоокеанському регіоні, тому що нам це подобається. Ми не використовуємо американську силу легковажно. Ми робимо це тому, що це в наших власних інтересах», – звернувся МакКоннелл до сенаторів. 

Республіканець навів приклад лідерів Японії та Австралії, які допомагають Україні через те, що вони «не наївні» й знають, «що неконтрольована агресія породжує ще більшу».

«І друзі, і вороги уважно стежать за тим, що ми тут говоримо і як ми голосуємо. Тому що американське лідерство має значення. І воно під питанням. Російський деспот хоче бачити Америку ослабленою. Китайський автократ хоче відправити американське лідерство в історію. Іранський режим хоче зруйнувати наш вплив в регіоні і пролити американську кров. Вони говорять про це своїми діями. Робити вигляд, що ми їх не чуємо – не вихід. Час протистояти загрозам, що накопичуються, настав», – заявив МакКоннелл.

Видання нагадало, що низка республіканців, які орієнтуються на колишнього президента США Дональда Трампа, чинять опір пакету підтримки, який передбачає військову допомогу Україні. Багато аналітиків сумніваються, що законопроект, якщо буде проголосований у Сенаті, пройде голосування у Палаті представників. Аналітичний центр Atlantic Council вважає, якщо Сполучені Штати не вживатимуть заходів з надання допомоги Україні в найближчі кілька місяців, настане катастрофа.

Статті

Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Всі статті