Сенат США не підтримав законопроект про надзвичайну допомогу Ізраїлю, що не передбачає допомоги Україні

Сенат США 7 листопада не підтримав законопроект Палати представників про надання надзвичайної допомоги Ізраїлю, що не передбачає допомоги Україні. Про це повідомляє "Голос Америки".


Сенатор-республіканець Роджер Маршалл заявив: “Час має важливе значення, і вкрай важливо, щоб Сенат не відкладав надання цієї надзвичайно важливої допомоги Ізраїлю ні на один день”. Демократи, які складають більшість у Сенаті, з цим не погодились. Вони наголошували на важливості надання допомоги і Україні, і Ізраїлю, а також на фінансуванні гуманітарної допомоги, безпеки кордону та виділення грошей Тайваню - про що йдеться у запиті розміром у 106 мільярдів доларів, який Білий дім надіслав Конгресу минулого місяця.

“Наші союзники в Україні не можуть собі дозволити більшу затримку, ніж наші союзники в Ізраїлі”, - наголосила сенаторка Петті Мюррей, яка головує в сенатському комітеті з асигнувань.

Щоб стати законом, законопроект мають підтримати Сенат (де більшість складають демократи) та Палата представників (де більшість мають республіканці), а також має бути підписаний президентом США. Білий дім раніше заявляв, що президент Байден накладе вето на законопроект Палати представників, який не включає допомогу Україні.

Напередодні лідери Сенату повідомили, що пишуть власний законопроект про виділення додаткового фінансування, і сподіваються представити його вже цього тижня. Як повідомив сенатор Ліндсі Грем, до їхнього варіанту законопроекту увійдуть фінансування України, Ізраїлю та посилення кордону з Мексикою – питання, за яке особливо вболівають законодавці від Республіканської партії.

Як повідомлялося, Мінфін, Міноборони і Держдеп США закликали Конгрес надати $11,8 млрд допомоги Україні.

Статті

Донецьк
23.11.2024
13:01

Навчались вокалу дистанційно. Історія дитячого театру народної пісні з Покровська

Завдяки тому, що ми навчились якісно працювати в онлайн ще з часів ковіду, мої учні зараз перемагають та отримують високі звання лауреатів міжнародних конкурсів.
Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Всі статті