Мінфін, Міноборони і Держдеп США закликали Конгрес надати $11,8 млрд допомоги Україні

Міністр фінансів США Джанет Єллен, міністр оборони США Ллойд Дж. Остін III, державний секретар США Ентоні Блінкен і керівниця Агентства з міжнародного розвитку (USAID) США Саманта Пауер звернулися до керівництва американського парламенту з листом про важливість профінансувати $11,8 млрд допомоги Україні в рамках запиту президента Джозефа Байдена на додаткові витрати. Про це йдеться у тексті документа, опублікованому на сайті Мінфіну США у вівторок, - пише Інтерфакс-Україна.

Лист адресований спікеру палати представників Конгресу США Майку Джонсону, лідеру Демократичної партії в Конгресі Хакіму Джеффрізу, лідеру Демократичної партії в Сенаті Чаку Шумеру і лідеру Республіканської партії в Сенаті США Мітчу Макконнеллу.

"Фінансова підтримка України нерозривно пов'язана з її успіхом на полі бою. Тому ми настійно закликаємо вас надати Україні $11,8 млрд у вигляді прямої бюджетної підтримки, що є наріжним каменем додаткового запиту президента. Наші інвестиції в успіх України та наша робота із забезпечення допомоги з боку інших дадуть нам змогу скоротити нашу бюджетну підтримку з $14,4 млрд у 2023 фінансовому році до $11,8 млрд у 2024 фінансовому році", - ідеться в тексті звернення.

У документі наголошується, що агресія РФ "являє собою не лише екзистенціальну загрозу для України, але також загрозу глобальним демократіям і нашій власній економічній та національній безпеці". Автори листа зазначають, що бюджетна підтримка потрібна "щоб допомогти Україні виграти війну, тим самим зміцнивши національну безпеку США".

"Запит адміністрації в розмірі $11,8 млрд на пряму бюджетну підтримку є мінімальною сумою, необхідною для покриття базових потреб України, після врахування іншої можливої міжнародної підтримки. Ми хочемо внести ясність: ми не бачимо шляху до отримання коштів, яких Україна відчайдушно потребує, без підтримки США на тому рівні, який ми запитували", - зазначено у зверненні.

Автори документа зазначають, що Канада і ЄС наразі віддають більше у відсотках від свого ВВП, ніж США цього року, але ця допомога недостатня. Також наголошується, що запит передбачає, що у 2024 році 3/4 економічної допомоги Україні надходитиме з джерел, відмінних від США.

"Пряма бюджетна підтримка України забезпечується безпрецедентним рівнем суворого нагляду і прозорості (це питання величезної важливості для Конгресу та адміністрації) і залежатиме від проведення Україною необхідних реформ. Умови програми МВФ та умови фінансування ЄС підштовхнули Україну до проведення амбітних реформ, особливо в сфері боротьби з корупцією та належного управління", - наголошується в листі.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті