Сенат Чехії: Чеські добровольці в лавах ЗСУ діяли на користь своєї країни

Чеські добровольці, які допомагали українським збройним силам у боротьбі з російською агресією, діяли на користь Чеської Республіки та її безпеки, вважають у Комітеті Сенату з оборони. Про це повідомляє "Чеське радіо".

Зазначається, що Комітет 1 листопада дійшов одностайної думки з цього питання, відреагувавши таким чином на десятки кримінальних справ, пов'язаних із чехами, які служать в українській, тобто іноземній, армії, наголосив сенатор Вацлав Ласка.

«Громадяни Чехії, які воювали на боці ЗСУ чи її підрозділів територіальної оборони, діяли на користь Чехії та її безпеки, відповідно до її громадського порядку», - сказав, зокрема, Ласка. За його словами, це «політична декларація, яку правоохоронні органи можуть брати до уваги».

Як повідомив сенатор, підхід окремих прокурорів до розгляду таких справ відрізняється один від одного. У деяких випадках процес перевірки було відкладено, а в інших може бути висунуто звинувачення, яке може бути зупинено за розпорядженням президента Мілоша Земана та прем'єр-міністра Петра Фіали.

На початку березня глава уряду домовився з президентом, що людям, які вирушать воювати за Україну, можна гарантувати безкарність через аболіцію. Мілош Земан тоді заявив, що неможливо надати колективну можливість вирушити воювати за кордон, а з огляду на кількість заяв неможливо і надавати дозвіл заявникам в індивідуальному порядку. На той час у Празький Град звернулося близько 300 осіб, які просили у плані виключення дозволити їм вступити до лав службовців іноземної армії, - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, у Празі відбулася масова акція на підтримку України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті