Сейм Литви терміново заборонив мовлення російських та білоруських каналів

Литовський Сейм 22 вересня в терміновому порядку ухвалив поправку до закону, що передбачає тимчасову заборону на трансляцію російських та білоруських каналів у країні та розповсюдження їхньої продукції в інтернеті. Про це повідомляє Бі-Бі-Сі з посиланням на ресурс Delfi.

Забороняється також поширення радіо- та телепрограм, створених особами, які прямо чи опосередковано фінансуються та/або контролюються державними структурами росії та Білорусі.

Необхідність прийняття поправки пов'язана з тим, що з 16 вересня минув термін дії надзвичайного стану на всій території Литви. Режим НС був введений у зв'язку з російською агресією проти України і автоматично включав заборону на трансляцію російських державних ЗМІ.

Наразі НС зберігаєтеся у прикордонних із росією районах, але, на думку литовських чиновників, це не привід для повернення до країни російської пропаганди.

"Для Литви, яка має зовнішній кордон як з росією, так і з Білоруссю, дуже важливо ефективно захищати суспільство та інформаційний простір від інформаційних загроз", - заявив ініціатор законодавчої поправки голова Комітету Сейму з культури Вітаутас Юозапайтіс.

Попередньо заборона мовлення триватиме до жовтня 2024 року, - наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, Литва привела в підвищену боєздатність війська через оголошену путіним мобілізацію в РФ.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті