СБУ повідомила про підозру головному "митнику ДНР" Боєнку, який забезпечує перекидання російських танків в Україну

Про підозру повідомлено головному "митнику ДНР" Володимиру Боєнку, який забезпечує перекидання російських танків в Україну. Про це пише СБУ в Телеграм 2 серпня.

"Служба безпеки зібрала доказову базу на колаборанта Володимира Боєнка - очільника окупаційної "митниці ДНР" у тимчасово захопленій частині території Донеччини. На цій "посаді" він забезпечує перекидання військової техніки, артозброєння та боєприпасів із росії на східний фронт України", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що Боєнко передав командуванню збройних сил РФ колишні склади та ангари Донецької митниці загальною площею у тисячі квадратних метрів. Наразі окупанти використовують захоплені приміщення як транзитні логістичні центри для подальшого переправлення озброєнь, зокрема важкої бронетехніки, на передову.

За даними слідства, до тимчасового захоплення Донецька фігурант був заступником начальника східного регіонального управління Державної митної служби України. Однак у квітні 2014 року посадовець пішов на співпрацю з підконтрольними росії терористами "ДНР", а згодом отримав "призначення" до місцевої окупаційної адміністрації РФ. Там він тривалий час займався вивезенням з тимчасово захопленої частини території регіону до країни-агресора агропромислової, вугільної та металургійної продукції.

У листопаді 2022 року колаборант став очільником окупаційної "митниці" в Донецьку.

"На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Боєнку про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Оскільки зловмисник перебуває на тимчасово окупованій частині території на сході України, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти нашої держави", - сказано також у повідомленні.

Раніше повідомлялось, що про підозру в колабораційній діяльності повідомили головному митнику Луганської області часів Януковича.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті