СБУ оголосила про підозру 10 окупантам, які потрапили в полон на східному фронті. Шестеро з них - мешканці Донеччини

Підозру від СБУ отримали 10 зрадників, які воювали проти Сил оборони на сході України й потрапили в полон ЗСУ у серпні 2024 року. Про це повідомило 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях у м. Сєвєродонецьк у facebook 19 вересня. 

"СБУ повідомила про підозру ще 10 окупантам, які воювали на східному фронті. Перебуваючи у складі окупаційних угруповань РФ, зловмисники потрапили у полон українських захисників під час боїв на Донеччині у серпні цього року", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що шестеро з полонених – мешканці окупованих населених пунктів Донеччини. Один з них приєднався до лав окупантів ще у 2014 році та у складі 11 ОМСБр воював у Мар’їнці. Згодом на посаді механіка-водія броньованого транспортера ніс службу в Луганську у складі 7 бригади "народної міліції ЛНР", займався укріплення позицій неподалік Білогорівки, штурмував позиції українських захисників у Верхньокам’янському. 

Інші троє у лютому 2022 року мобілізувалися до 5 ОМСБр на посади радіотелефоністів і медика. У складі свого підрозділу зрадники чергували на блокпостах, охороняли штаби і контролювали роботу засобів радіоелектронної безпеки в Іловайську, Чорнобаївці, Херсоні, на Каховській ГЕС, Запоріжжі та Мар’їнці. Наприкінці липня бойовики отримали наказ зайняти позиції ЗСУ неподалік Георгіїівки та Красногорівки, але потрапили під вогонь Сил оборони. Окупанти були затримані українськими військовослужбовцями.

П’ятий полонений у березні 2023 року добровільно підписав контракт з 9 ОМСБр ЗС РФ. Після проходження полігону зловмисник брав участь у м’ясних штурмах неподалік селища Нью-Йорк на Донеччині. Під час боєзіткнення бойовику відірвало ногу і він чотири дні чекав на евакуацію. Життя йому врятували військові ЗСУ. 

Шостий затриманий також у лютому 2022 року добровільно приєднався до лав 132 мотострілкової бригади. Воював на Херсонщині та Донеччині. На посаді стрільця зрадник охороняв автошляхи і чергував на блокпостах. На початку серпня був відправлений штурмувати позиції українських оборонців неподалік Торецька. Під час вдалого штурму позицій окупантів підрозділами оборони України загарбник потрапив у полон.

Ще троє учасників російських окупаційних військ з Луганщини. Двоє з них у 2023 році мобілізувались стрільцями до 4 та 85 окремих мотострілкових бригад. Ще один у 2024 році підписав контракт із 123 ОМСБр. Протягом своєї служби бойовики облаштовували позиції окупантів і бліндажі, зводили захисні споруди, займались евакуацією поранених та тримали оборону у Спірному, Кліщіївці, Іванівці та Берестовому на Бахмутському напрямку. Після боєзіткнень фігуранти були затримані українськими оборонцями.

Десятим зрадником виявився мешканець Криму, який відбував покарання у Керченській виправній колонії. Для уникнення ув’язнення він погодився на пропозицію комісаріату та підписав контракт з 7 окремою мотострілковою бригадою ЗС РФ і одразу ж був відправлений на передову. У районі Верхньокам’янського Бахмутського напрямку зловмисник намагався штурмувати підрозділи Збройних сил України. Але був узятий в полон. 

Наразі всім затриманим повідомлено про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за двома статтями Кримінального кодексу України:

- чч. 1, 2 ст. 111 (державна зрада);

- ч. 7 ст. 111-1 (добровільна участь громадянина України в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях, створених на тимчасово окупованій території, та/або в збройних формуваннях держави-агресора).

Раніше повідомлялось, що до суду скеровано справи щодо п'ятьох мешканців Луганської й Донецької областей, які воювали на боці ворога й потрапили в полон.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті