Ризик ядерного удару РФ по Україні був реальним у 2022 році - ЦРУ

Голова ЦРУ Вільям Бернс заявив, що на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну у 2022 році був реальний ризик застосування Росією тактичної ядерної зброї. Про це він сказав на фестивалі FT Weekend у Лондоні, повідомляє "Еспресо" з посиланням на The Telegraph. 

За словами Бернса, раптовий прорив ЗСУ на північному сході України восени 2022 року викликав побоювання, що російський диктатор Володимир Путін вживе крайніх заходів. Це своєю чергою викликало сплеск дипломатичної активності.

"Восени 2022 року був момент, коли я подумав, що був реальний ризик потенційного застосування тактичної ядерної зброї", - сказав Бернс під час розмови з головою британської зовнішньої розвідки Мі-6.

Він додав, що президент США Джо Байден відправив його поговорити з російським колегою Сергієм Наришкіним наприкінці 2022 року, щоб гранично чітко пояснити, якими будуть наслідки такого роду ескалації.

Уже в листопаді 2022 року Бернс вирушив до Туреччини, щоб зустрітися з Наришкіним.

"Він передає повідомлення про наслідки застосування ядерної зброї Росією та ризики ескалації для стратегічної стабільності", - йшлося тоді в заяві Білого дому.

Як пише видання, після того як російський міністр оборони Сергій Шойгу в жовтні 2022 року заявив, що Україна збирається використовувати радіоактивну брудну бомбу, виникли побоювання щодо можливої атаки РФ.

Як повідомлялося, у ЦРУ вважають, що Україна, ймовірно, збереже контроль над регіонами під Курськом. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті