Ринок нерухомості в Україні впав майже втричі за останні 9 місяців

Нотаріуси завірили 224 тис. договорів з нерухомості за дев'ять місяців 2022 року, що у 2,7 раза менше за аналогічний період 2021 року, повідомила пресслужба opendatabot 4 січня.

Згідно з пресрелізом, переважна більшість зазначених угод стосується купівлі-продажу квартир та житлових будинків (28%), земельних ділянок чи паїв (38%). Для порівняння: у 2021 році частка договорів купівлі-продажу квартир та житлових будинків становила 36%, земельних ділянок та паїв – 31% від загальної кількості завірених угод.

При цьому купівля квартир та житлових будинків за цей період впала майже у 3,5 раза – з 218 тис. до 63 тис. угод. Провальним виявився другий квартал: з квітня до травня було укладено лише 9,4 тис. договорів. У третьому кварталі ситуація вирівнялася: було оформлено 28,9 тис. угод, що більше, ніж у першому кварталі (25 тис. угод).

Ситуація з купівлею-продажем земельних ділянок та паїв дещо краща: кількість угод скоротилася лише вдвічі: якщо за три квартали минулого року було засвідчено 183 тис. договорів, то за дев'ять місяців 2022 року – лише 85 тис. У найбільш провальному для ринку нерухомості другому кварталі кількість угод упала до 11 тис., у третьому сягнула 37,9 тис.

Як зазначається, стабільно незмінною залишається лише частка договорів, завірених приватними нотаріусами, – 94% від загальної кількості угод.

Нагадаємо, раніше "ОстроВ" розбирався, як війна змінила ринок нерухомості в Україні.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті