Керівництво України може піти на шантаж РФ та відкласти контрнаступ на Херсон - Світан

Якщо Україна ухвалить рішення не наступати на Херсон, це унеможливить безкровне звільнення цих територій. Про це в інтерв'ю "ОстроВу" розповів полковник запасу, військовий експерт Роман Світан.

"Якщо політичне керівництво України ухвалить рішення не наступати на Херсон, росіяни зміцняться, перекинуть на правий берег залізобетонні укріплення та боєкомплекти. І вже за місяць взяти цю лінію зміцнення буде практично неможливо", - розказав він.

Він наголосив, що цей місяць дасть росіянам зміцнитися на правому березі і унеможливить безкровне звільнення наших територій. 

"Їм якраз не вистачає цього місяця", - підкреслив експерт.

Роман Світан вважає, що для вивезення зерна з українських портів РФ висунула умову припинення наступу на Херсон.

"Справа в тому, що контрнаступальні дії ЗСУ на Херсонці оцінюються всіма аналітиками (у тому числі й російськими) як 100% успішні. Але ця угода (в Стамбулі, - ред.) не відбулася. Якби вона пройшла успішно, то документ відразу підписали б, а не перенесли на пізніший термін. Але українська делегація не була уповноважена підписувати таку умову, як припинення наступу на Херсон", - розказав він.

Він також вважає, що українське керівніцтво може піти на ці домовленості.

"Над нашим політичним керівництвом тяжіють домовленості, досягнуті раніше у Стамбулі, до Бучі. Росіянам байдуже на наше зерно. Це спосіб шантажу. Найцікавіше, що носіями цього шантажу є господарі цього зерна, які зараз змушують політичне керівництво вдатися до цього кроку", - сказав військовий експерт Роман Світан.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті