Росіяни постійно перевозять іранські дрони та їхні пускові установки, ховають від ЗСУ – NYT

Російські окупанти в Україні постійно переміщують іранські безпілотники та їхні пускові установки, бо знають, що на них постійно полюють українські захисники. Про це йдеться у статті New York Times, - пише  Liga.net.

"Схоже, що Іран відправляє безпілотники російським військам на вантажних літаках, зазвичай, за маршрутами, що залишають мало можливостей для їхнього перехоплення", – йдеться в статті.

Українським військовим доводиться шукати можливості атакувати "шахеди" на землі, що, за інформацією NYT, є непростим завданням.

За словами американських та британських урядовців, ще трохи більше як місяць тому безпілотники здебільшого базувалися у Криму. Згодом вони зникли на кілька днів і знову з'явилися на тимчасово окупованій частині Запоріжчини.

Як пише NYT, пересування іранських дронів відстежують американські та українські військові розвідники.

"Але безпілотники дуже мобільні, їхні системи запуску встановлені на вантажівках, а росіяни знають, що за ними полюють, тому вони переміщують їх у безпечніші місця. Це ускладнює їхнє відстеження та завдання ударів", – йдеться в статті.

Американці допомагають українським військовим виявляти місця, де готуються до запуску іранські дрони, – росіяни їх постійно змінюють, використовуючи майданчики від футбольних полів до стоянок.

Нагадаємо, що 19 грудня росія атакувала "шахедами" Миколаївщину та Київ. На столицю летіло близько 20 дронів, 15 із них збили, пошкоджено енергетичну інфраструктуру.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті