Росія, ймовірно, захопила весь Соледар - ISW

Українські сили більше не тримають організованої оборони в Соледарі. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

"Вірогідне захоплення російськими військами Соледара 11 січня не є оперативно значущим подією і навряд чи передвіщає неминуче оточення Росією Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 і 12 січня, показують, що російські сили, ймовірно, контролюють більшу частину, якщо не весь Соледар, і, ймовірно, витіснили українські сили із західних околиць населеного пункту", - йдеться у повідомленні.

Аналітики зазначають, що Генштаб ЗСУ та інші високопоставлені військові джерела здебільшого не повідомляли про те, що українські сили відбили російські атаки на Соледар 12 січня, як це було раніше.

"Усі наявні дані свідчать про те, що українські сили більше не тримають організованої оборони в Соледарі. Заява президента України Володимира Зеленського від 12 січня про те, що українські сили зберігають позиції в Соледарі, може мати на увазі оборонні позиції поблизу, але не в Соледарі", - пише ISW.

Разом з тим зазначається, що російські інформаційні операції перебільшували значення Соледару, який у кращому випадку є "пірровою тактичною перемогою Росії". 

ISW продовжує оцінювати, що захоплення Соледару — населеного пункту площею менше 5,5 квадратних миль — не дозволить російським силам контролювати критичні українські наземні лінії зв’язку (GLOCs) із Бахмутом, а також не покращить позиції російських військ для оточення міста на короткий час. 

Як повідомлялося раніше, рашисти зазнають великих втрат у спробах прорватися під Соледаром.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті