Російські олігархи переконують європейські суди, що не товаришують із путіним і "не мають відношення до подій в Україні"

Десятки російських олігархів звернулися до судів із вимогою скасувати санкції Євросоюзу. Бізнесмени стверджують, що їх помилково назвали «наближеними до Володимира Путіна», - повідомляє "BILD на русском".

За даними Європейського суду, на сьогоднішній день оскаржити введені санкції намагається 61 особа або компанія з росії та Білорусі. Усі вони потрапили до «чорних списків», оскільки, як стверджується, надавали фінансову чи політичну підтримку путіну та його військовій кампанії в Україні.

Самі олігархи стверджують, що їхні активи в ЄС – це насамперед дорога нерухомість та яхти – заморожені несправедливо.

Так, Григорій Берьозкін, мільярдер і власник великої енергетичної компанії ЕСН з початком війни втратив громадянство Кіпру - острівна держава вирішила відкликати у нього паспорт. У своєму позові Берьозкін говорить про зіпсовану репутацію та вказує, що «не має відношення до подій в Україні і не підтримує уряд РФ».

Геннадій Тимченко - головний акціонер банку «Росія» і близький друг путіна, з яким президент навіть іноді грає в хокей, вважає, що влада ЄС явно помилилася в оцінці його відносин з російським лідером. Через збитки він вимагає від Євросоюзу компенсації в розмірі одного мільйона євро.

Сергій Мндоянц - один із керівників телекомунікаційної компанії «Система» у позовній заяві говорить про те, що не вважає себе «значним підприємцем», як про нього висловилася влада ЄС, мотивуючи внесення до списку санкцій.

У списку позивачів також є й інші відомі на Заході олігархи, серед них колишній власник футбольного клубу «Челсі» Роман Абрамович та керівник фінансової групи «Альфа-Груп» Михайло Фрідман. Також видалення із списку санкцій намагався домогтися Алішер Усманов, однак судді Європейського суду в задоволенні його вимог вже відмовили, - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, у США готують санкції проти одного з найбагатших олігархів росії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті