Російська нафта впала в ціні нижче 40 доларів за барель

Ціна на російську нафту марки Urals обвалилася на перших у 2023 році світових торгах нижче 40 доларів за барель. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

Як повідомляється, при цьому європейська заборона і санкції G7 зробили росію дедалі більш залежною від Китаю та Індії.

Відповідно до даних, наданих Bloomberg Argus Media, саме нафта Urals, яка переважно експортується (на неї припадає майже 2/3 російського нафтового експорту), коштувала 37,80 доларів за барель у балтійському порту Приморськ РФ. Це рекордна найнижча ціна з весни 2020 року. Глобальний орієнтир - нафта марки Brent - того самого дня оцінювали на рівні 78,57 доларів.

З початку 2023 року Urals подешевшала ще приблизно на 10%. Її поточні котирування вже вдвічі нижчі від Brent і на третину нижче за цінову стелю, яку країни G7 встановили на позначці 60 доларів за барель.

"Ключовою причиною зниження цін, імовірно, стала втрата європейського ринку, оскільки тепер Росія залежить від крихітної групи покупців, зокрема Китаю та Індії. І оскільки танкерам доводиться пливти на тисячі кілометрів далі, щоб доставити вантаж із західних російських портів до цих покупців, вартість фрахту суден різко зросла. Це змусило знизити ціну на російську нафту, щоб конкурувати з поставками з Близького Сходу", - пише Bloomberg.

Нагадаємо, Євросоюз на 90% припинив постачання російської нафти.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті