Росіяни почали викладати в освітніх закладах предмети "кібератаки на цивільну інфраструктуру" - СБУ

В освітніх закладах РФ почали викладати предмети "кібератаки на цивільну інфраструктуру". Про це повідомив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк у коментарі для платформи United24. 

"У нас є інформація, що в низці освітніх закладів вже викладають предмети "кібератаки на цивільну інфраструктуру". Вони хочуть наростити масштаби атак і кількість людей, які можуть це професійно робити. До речі, навчають як атакувати не лише українські системи, а і країн партнерів", - сказав Вітюк.

Він зазначив, що Департамент кібербезпеки СБУ володіє інформацією, що РФ створює національну систему кібернападу, впроваджуючи відповідні предмети в освітні програми навчальних закладів, щоб залучати до хакерської діяльності студентів під контролем спецслужб. Це при тому, що тисячі російських хакерів, зокрема й кіберзлочинці, найняті РФ, уже працюють проти України. Вони фінансуються спецслужбами, чиї дослідницькі лабораторії та інститути допомагають розробляти засоби кібервпливу.

"Їхня мотивація – не хакінг заради грошей, а знищення нашої держави. А при такому підході від російської кіберагресії серйозно страждатимуть й інші країни", – сказав представник СБУ.

Крім того, він повідомив, що упродовж 2022-2023 років Служба безпеки України заблокувала діяльність 76 ботоферм аудиторією 3 млн фейкових акаунтів, які діяли на території нашої держави та відпрацьовували проросійські наративи. 

Раніше повідомлялось, що українська ІТ-армія зупинила роботу найбільших інтернет-провайдерів окупантів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті