Росіяни у 2022 році вивели з країни мільярди доларів

2022 року росіяни відправили рекордні обсяги грошових переказів до сусідніх країн. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на РБК.

За даними статистики, до Казахстану росіяни відправили понад 775 мільйонів доларів. Це рекорд із 2014 року. Показник майже в сім разів перевищує обсяг переказів, відправлених до республіки у 2021 році.

До Грузії російські громадяни відправили два мільярди доларів – рекорд з 2012 року. Торік із росії до Грузії було відправлено 411 мільйонів доларів.

Обсяг грошових переказів в Узбекистан становив 14,5 мільярда доларів. Цей показник більш ніж у два з половиною рази вищий за минулорічний.

Вірменія та Киргизстан статистику за підсумками 2022 року поки що не публікували. Проте, відомо, що до листопада обсяг переказів до Вірменії зріс у чотири рази порівняно з аналогічним періодом минулого року і перевищив три мільярди доларів.

До Киргизстану росіяни відправили понад два з половиною мільярди доларів. Це рекорд із 2005 року. При цьому показник лише на 6% перевищує торішній.

Зазначається, що однією з основних причин зростання переказів став переїзд росіян до інших країн на фоні початку війни РФ з Україною та подальшої мобілізації.

За останніми даними ФСБ, з липня до вересня за кордон виїхали майже 10 мільйонів російських громадян – на мільйон більше, ніж минулого року. Насамперед росіяни виїжджали до безвізових країн. Число виїздів до Казахстану, Вірменії, Киргизстану, Таджикистану встановило п'ятирічний рекорд.

Сусідні держави стали популярними у росіян через й так званий картковий туризм. Після запровадження санкцій міжнародні платіжні системи пішли з російського ринку і росіяни виїжджали до інших країн для оформлення міжнародних банківських карток, - йдеться у повідомленні.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті