Росія заздалегідь спланувала розкрадання українського зерна: 12 тис тонн на день, мільярд доларів на рік - звіт GRC

Новий звіт під назвою “Перетворення сільського господарства на зброю” міжнародної юридичної компанії Global Rights Compliance наводить докази того, що росія заздалегідь планувала системне розкрадання українського зерна й використання коштів, вилучених від його продажу, для фінансування війни проти України та окупації. Про це повідомляє "Голос Америки".

План росії, названий у звіті "широкомасштабним та організованим", передбачав викрадення 12 000 тонн зерна на день загальною вартістю 1 мільярд доларів на рік. Завчасна підготовка до вивезення зерна з України свідчить про попереднє планування "у безпрецедентних масштабах". Ця підготовка почалася задовго до російського вторгнення у лютому 2022 року.

Як зазначено у звіті, міжнародні експерти вважають такі дії "перетворенням зерна на зброю", адже вони обмежують постачання збіжжя до нестабільних з точки зору продовольчої безпеки країн. Відтак Росія своїми діями "з великою ймовірністю" вчинила воєнний злочин розкрадання.

Global Rights Compliance очікує, що цей звіт стане частиною подання до Міжнародного кримінального суду щодо воєнного злочину моріння голодом, вчиненого росією.

Існує "велика ймовірність", що росію визнають винною у воєнному злочині через ці дії, вважають автори звіту.

Катріона Мердок, партнер компанії Global Rights Compliance, в інтерв’ю британському виданню Independent заявила: "Росія не лише застосувала багатосторонній підхід, взявши в облогу цивільне населення, знищивши критично важливу інфраструктуру, але й заздалегідь спланувала захоплення та розкрадання сільськогосподарських товарів у рамках підступного плану. Москва спровокувала глобальну продовольчу кризу та [застосувала] напади на сільськогосподарський сектор України як тактику ведення війни".

Американський історик і професор Єльського університету Тімоті Снайдер на своїй сторінці у мережі Х процитував одного з авторів звіту – Юсуфа Саїда Хана, старшого юриста компанії Global Rights Compliance – який зауважив: "Систематичне перетворення українського зерна на зброю, яке ми документуємо, є безпрецедентним у сучасній історії й потребує надзвичайно складного попереднього планування. Такі дії умисно спрямовані на позбавлення продовольства цивільного населення в третіх країнах".

Independent також нагадує, що росію у жовтні цього року не обрали до Ради з прав людини ООН попри "спроби заманити африканських союзників та інші дружні країни вкраденим українським зерном і зброєю в обмін на їхні голоси".

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті