Росія втратила в Україні більше солдатів, ніж у всіх війнах після Другої світової - CSIS

Російська армія за період повномасштабного вторгнення в Україну втратила більше військовослужбовців, ніж за весь період від моменту завершення Другої світової війни, до того ж зазнає втрат вищими темпами, ніж у будь-якому іншому конфлікті. Про це йдеться у звіті американського Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"За оцінками CSIS, у період з лютого 2022 року по лютий 2023 року в Україні загинуло від 60 000 до 70 000 російських військовослужбовців. Ці оцінки охоплюють рядових російських солдатів зі Збройних сил Росії, Росгвардії, Федеральної служби безпеки та Федеральної служби охорони; бойовиків проросійських організацій, таких як "Донецька народна міліція" і "Луганська народна міліція"; і бойовиків із таких приватних військових компаній, як група "Вагнера". Загалом за перший рік війни Росія втратила від 200 000 до 250 000 осіб - поранених, убитих і зниклих безвісти", - зазначається у звіті.

При цьому темп втрат також залишається вищим, ніж у будь-якій радянській або російській війні після Другої світової війни.

"Росія втрачала в середньому від 5000 до 5800 регулярних і нерегулярних солдатів, убитих за місяць в Україні протягом першого року війни. Для порівняння: в Росії за 15-річний період (із трирічною паузою) в Чечні загинуло від 13 000 до 25 000 осіб, у середньому від 95 до 185 убитих солдатів на місяць. Радянський Союз також втратив від 14 000 до 16 000 загиблих у боях в Афганістані, в середньому від 130 до 145 солдатів, убитих на місяць", - зазначають аналітики.

Водночас, зазначається у звіті, війна перейшла в стадію "війни на виснаження", що підвищує матеріальні потреби українських військ.

"Заходу, включно зі США, слід готуватися до затяжної війни та довгострокової підтримки. Потреби України розвинулися з початкового етапу війни, коли їй була потрібна оборонна зброя малої дальності, така як протитанкові ракети Javelin і зенітні ракети Stinger, які допомагали вести оборонні операції проти російських військ, які наступали. Поряд із навчанням і розвідкою Україні зараз потрібні передові системи для ведення наступальних операцій у затяжній війні, як-от системи ППО, далекобійна артилерія, бронетехніка, винищувачі та боєприпаси, а також запасні частини й навчання. Ці типи боєприпасів, систем озброєння і військової техніки необхідні для надання допомоги українським силам у проведенні ефективних контратак проти російських військ, що окопалися", - наголосили аналітики.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.04.2025
19:12

Чужі тут ходять: дуже тимчасовий «уряд». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня авторів публікацій у місцевих Телеграм-каналах та інших пабліках потягнуло на філософію. Зрадники розумними словами намагалися довести, що Батьківщину вони не зраджували, що вона завжди була їм чужою. Важко повірити, що ці люди до...
Світ
02.04.2025
14:44

«Медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився?». Російські ЗМІ про Україну 

"Все, «медовий місяць» нової американської адміністрації з Москвою закінчився? Чи гнів Трампа знову «швидко розсіється» - і ми продовжимо ці, вочевидь, безперспективні переговори?"
Країна
01.04.2025
10:09

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм

Ми є свідками агонії Росії. Коли росіяни йдуть на такі речі, це означає, що в них немає бачення на найближчий історичний період і тому вони просто мстяться та намагаються максимально нагадити Україні, поки вони не відійшли у небуття.
Всі статті