Росія штучно створила енергетичну кризу в Придністров'ї: експерт розповів про цілі Кремля

Росія за допомогою енергетичної кризи в Придністров'ї хоче змінити владу в Молдові на цьогорічних парламентських виборах. Про це в інтерв'ю "ОстроВу" розповів експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар.

"Вони (росіяни, - ред.) чітко зрозуміли, що продовження контракту з Україною не буде, що будь-які зусилля з боку Словаччини не проходять. Росія швидко відпрацювала цю ситуацію. Для них це не є чимось новим, що вони тільки-но придумали. Російська влада використала цей "безтранзитний" варіант для досягнення своїх цілей у Молдові, використовуючи чинник Придністров'я", - вважає він.

За його словами, цю кризу РФ може в будь-який момент припинити, можливість подачі газу технічно існує, і багато експертів, в тому числі російських, говорять про це.

Михайло Гончар звернув увагу на те, що придністровська "влада" відкинула всі пропозиції допомоги з боку офіційного Кишинева та європейських країн.

"Вони відкинули ці пропозиції, тому що не вони грають, а ними грають. У Кремлі очевидно чітко пояснили, за яким сценарієм ведеться гра, тому Тираспіль і відкидає усе, що не вписується в цю гру Москви. Росія ж хоче змінити владу в Молдові на цьогорічних виборах, або ж знову запустити чергове коло хаотизації країни", - сказав він.

Як повідомлялося раніше, за словами Михайла Гончара, Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті