Росія призупинить експорт скрапленого газу з порту Тамані через загрозу атак безпілотників

Російський чорноморський порт Тамань готовий призупинити експорт вибухонебезпечного скрапленого природного газу (СПГ) через побоювання, пов'язані з атаками безпілотників. Про це заявили агентству Reuters 2 червня три джерела, знайомі із ситуацією, - повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що останніми тижнями росія неодноразово зазнавала атак безпілотників. Зокрема, постраждали житлові будинки в Москві, нафтопереробні заводи на півдні РФ і склади пального біля Кримського мосту, а 3 травня безпілотники атакували резервуар із нафтопродуктами в Таманському порту, що розташований приблизно за 10 кілометрів від Кримського мосту.

Залізничні оператори РФ і Казахстану вже оголосили про плани обмежити перевезення вантажів у напрямку Тамані, на частку якої припадає близько 7,5% усього російського експорту СПГ.

Три джерела, безпосередньо знайомі з ситуацією, повідомили агентству Reuters, що Тамань призупинить роботу з СПГ, а також з пропаном і бутаном, через вибухонебезпечність цих видів палива. Джерела говорили з кореспондентом агентства Reuters на умовах анонімності.

Наразі немає точної інформації - коли конкретно порт припинить експорт скрапленого газу, але джерела кажуть, що насамперед буде відправлено запаси СПГ, які вже зараз перебувають у порту.

Таманьнафтогаз, оператор Таманського перевалочного комплексу, який також займається перевалкою сирої нафти і нафтопродуктів, не відповів на запит агентства Reuters про коментарі щодо поточної ситуації.

Побоювання з приводу атак безпілотників на російську інфраструктуру - останній приклад того, як війна в Україні впливає на постачання енергоносіїв і наскільки вони залежать від безпеки в Чорному морі, через яке росія поставляє паливо на світові ринки.

Два джерела заявили, що операції з СПГ на Таманському перевалочному комплексі потужністю 20 млн тонн вантажів на рік будуть законсервовані на невизначений термін.

За наявними даними, залізничні поставки СПГ у Тамань від російських і казахстанських постачальників у січні-травні цього року склали 192 тисячі тонн. У 2022 році в порту Тамані було відвантажено 328 тисяч тонн російського і казахстанського СПГ.

Наразі в росії розглядаються альтернативні маршрути для експорту скрапленого газу, включно з Китаєм, - наголошується в повідомленні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Донбас
27.04.2025
15:30

Жіноче обличчя пропаганди «русского мира»: журналісти-хамелеони і молитви за «визволителів». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу для пропаганди «русского мира» вирішили звернутися до, без перебільшення, сильної жінки. Фізично сильної... «Офіційний» сайт «ДНР» взяв інтерв'ю у Мар'яни Наумової - чотириразової чемпіонки світу з...
Світ
23.04.2025
14:45

«Точкою, до якої мають бути досягнуті важливі домовленості, має стати 9 травня». Російські ЗМІ про Україну

Якщо США все ж таки відмовляться від посередницьких зусиль із врегулювання українського конфлікту, це стане публічною поразкою Трампа, який ще під час передвиборчої програми обіцяв покінчити з конфліктом.
Всі статті