Росія призупинить експорт скрапленого газу з порту Тамані через загрозу атак безпілотників

Російський чорноморський порт Тамань готовий призупинити експорт вибухонебезпечного скрапленого природного газу (СПГ) через побоювання, пов'язані з атаками безпілотників. Про це заявили агентству Reuters 2 червня три джерела, знайомі із ситуацією, - повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що останніми тижнями росія неодноразово зазнавала атак безпілотників. Зокрема, постраждали житлові будинки в Москві, нафтопереробні заводи на півдні РФ і склади пального біля Кримського мосту, а 3 травня безпілотники атакували резервуар із нафтопродуктами в Таманському порту, що розташований приблизно за 10 кілометрів від Кримського мосту.

Залізничні оператори РФ і Казахстану вже оголосили про плани обмежити перевезення вантажів у напрямку Тамані, на частку якої припадає близько 7,5% усього російського експорту СПГ.

Три джерела, безпосередньо знайомі з ситуацією, повідомили агентству Reuters, що Тамань призупинить роботу з СПГ, а також з пропаном і бутаном, через вибухонебезпечність цих видів палива. Джерела говорили з кореспондентом агентства Reuters на умовах анонімності.

Наразі немає точної інформації - коли конкретно порт припинить експорт скрапленого газу, але джерела кажуть, що насамперед буде відправлено запаси СПГ, які вже зараз перебувають у порту.

Таманьнафтогаз, оператор Таманського перевалочного комплексу, який також займається перевалкою сирої нафти і нафтопродуктів, не відповів на запит агентства Reuters про коментарі щодо поточної ситуації.

Побоювання з приводу атак безпілотників на російську інфраструктуру - останній приклад того, як війна в Україні впливає на постачання енергоносіїв і наскільки вони залежать від безпеки в Чорному морі, через яке росія поставляє паливо на світові ринки.

Два джерела заявили, що операції з СПГ на Таманському перевалочному комплексі потужністю 20 млн тонн вантажів на рік будуть законсервовані на невизначений термін.

За наявними даними, залізничні поставки СПГ у Тамань від російських і казахстанських постачальників у січні-травні цього року склали 192 тисячі тонн. У 2022 році в порту Тамані було відвантажено 328 тисяч тонн російського і казахстанського СПГ.

Наразі в росії розглядаються альтернативні маршрути для експорту скрапленого газу, включно з Китаєм, - наголошується в повідомленні.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті