Росія не змогла знайти житло для 25 тисяч біженців з України

Майже 25 тис. біженців, які приїхали в росію після початку війни в Україні, досі живуть у пунктах тимчасового розміщення (ПТР) - дитячих таборах, на базах відпочинку і в готелях. Такі підрахунки провів сайт РБК на підставі відповідей влади з 45 регіонів РФ, - повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Зазначається, що багато хто з українських біженців самі знаходять постійне житло, але їм на зміну прибувають інші. 

Найбільше біженців налічується у Воронезькій області - там створено 78 ПВР, де проживає 4,7 тис. осіб. Ще близько 3 тис. - у Ростовській області, 2,4 тис. - у Краснодарському краї, трохи більше ніж 2 тис. - у Нижегородській області.

За словами керівника центру соціально-правової підтримки переселенців у Воронезькій області "Мистецтво жити" Юлії Нікіфорової, за рік склад тих, хто проживає в ПТР, змінився на 80-90%.

"Це досить живий механізм: хтось їде, приїжджають нові люди.  Більшість прибулих минулого року вже роз'їхалися", - пояснила вона. 

Виїжджають із пунктів тимчасового розміщення переважно ті, кому вдалося знайти роботу і винайняти житло. Чимало й тих, хто повертається назад на батьківщину.

"Водночас є самотні пенсіонери, які втратили родичів і перебувають у ПТР самі. Навіть якщо їм вдалося оформити документи, отримати пенсію, у них, по суті, немає жодної перспективи побудувати собі житло - їм ніде більше жити, а заробляти на квартиру вони вже не можуть", - розповіла Нікіфорова.

Здебільшого залишилися ті, хто досі не вирішив питання з працевлаштуванням і подальшим проживанням, підтвердив керівник Центру гуманітарної допомоги соціального відділу Єкатеринбурзької єпархії Євген Шатських. Більшість біженців, з якими поговорив РБК, задоволені умовами в ПТР, але є й ті, хто скаржиться на нестерпні умови.

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті