Росія модернізує "шахеди" та інші ударні БПЛА - ГУР

Головне управління розвідки МО України опублікували нові дані про модернізацію ударних безпілотників. Як повідомляють в ГУР, мова йде зокрема про будову дронів-камікадзе Shahed-136 (“Герань-2”, “Гарпія”) від початку поточного року зафіксована низка суттєвих змін, а саме:
новий вид бойової частини вагою 90 кг;польотний контролер, блок розподілення потужності та акумуляторна батарея перенесено з носової частини в хвостову;в конструкцію БПЛА встановлено додатковий баласт.
На одному з компонентів безпілотника знайдено стікер з маркуванням китайською та англійською мовами “Agricultural equipment parts”, а також номером, що вказує на виробництво у 2024 році. Проте спосіб виготовлення деталей вказує на те, що це омана, а виробництво Ірану.
У ГУР зазначають, що держава-агресор дедалі частіше використовує продукцію виробництва Китаю як альтернативу компонентам зі США, ЄС та інших країн. В деяких деталях використовуються компоненти з КНР.
"Виготовлені на заводі у Єлабузі дрони “Гербера”, які раніше виконували імітаційну функцію, ворог почав споряджати бойовими частинами ОФБЧ-2,5 виробництва підприємства “Базальт” та інженерними боєприпасами КЗ-6", - зазначили в ГУР.
Також Росія налагоджує виробництво аналогу реактивного Shahed-238 – “Герань-3” з малогабаритним турбореактивним двоконтурним двигуном Tolou-10/13, що забезпечує швидкість польоту до 550-600 км/год та дальність 2 500 км.
Інформація про іноземні технології, які сприяють ворогу виготовляти засоби для ведення злочинної війни проти України, щотижня оновлюється на порталі War&Sanctions ― база даних уже містить опис 4400 ідентифікованих в застосованому Росією озброєнні компонентів, а також понад 140 БПЛА та 88 залучених до їхнього виробництва підприємств.
Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка
ПідтриматиСтатті

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС
