Російський священик Андрій Кураєв опублікував указ про відновлення в сані та прийняття в Константинопільський патріархат

Протодиякон Андрій Кураєв, який виїхав із Росії і якого визнали в РФ "іноагентом", опублікував у Фейсбуці скан указу (томосу) про поновлення його в сані і прийняття в Константинопольський патріархат. Документ підписаний патріархом Константинопольським Варфоломієм I, - пише "ВВС.Русская служба".

"Кураєв, позбавлений рік тому священного сану за рішенням патріарха Кирила, на початку квітня повідомив про те, що патріарх Варфоломій відновив його в сані протодиякона. Тоді на сайті Константинопольського патріархату інформації про це не було", - йдеться в повідомленні.

В опублікованому документі йдеться про те, що Кураєв звільняється "від покарання у вигляді позбавлення священства" і відновлюється в тому сані, який у нього був раніше.

"Ретельно розглянувши справу і питання, що стосуються вас, визначили, що канонічні покарання, накладені на вас вашою духовною владою, жодним чином не випливають із церковних критеріїв", - ідеться в документі.

Кураєв активно критикував рішення патріарха Кирила і політику РПЦ, а з початком російського вторгнення в Україну зайняв антивоєнну позицію. У 2023 році він виїхав із Росії.

Влітку минулого року російський суд оштрафував його на 30 тисяч рублів за статтею про "дискредитацію армії". У грудні його оголосили "іноагентом". На даний момент Кураєв залишається єдиним "іноагентом" з числа духовних осіб.

Як повідомлялося, наприкінці лютого Синод Вселенського патріархату також відновив у сані протоієрея Олексія Умінського, який виступав на захист Олексія Навального і був "позбавлений сану" за рішенням єпархіального суду Москви.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті