Російський рубль ослаб і переступив символічний рубіж у 100 за долар

На Московський біржі російський рубль, за даними на 07:00 мск, торгувався по 100 рублів за долар, євро підібрався до 104,95 руб. Такий показник досягнуто вперше з середини серпня, - пишуть росЗМІ 3 жовтня.

Валюта РФ продовжує слабшати після підвищення ставки ЦБ і введення торговельних обмежень, зазначають експерти.

О 08:15 за Москвою рубль був слабшим щодо долара на 0,08% до 99,81 після падіння до 100,26 незабаром після відкриття торгів у валютній секції Мосбіржі о 7:00 за київським часом. Він виріс торгувався на позначці 104,50 по відношенню до євро і знизився на 0,12% по відношенню до юаня до 13,62.

Зазначається, що російська валюта, як правило, зазнає тиску на початку кожного місяця після втрати підтримки у вигляді сприятливого податкового періоду наприкінці місяця, коли експортери зазвичай конвертують валютну виручку для покриття місцевих зобов'язань.

Аналітики, опитані агентством Reuters, очікують, що центральний банк, який також бореться зі стійким інфляційним тиском, знову посилить грошово-кредитну політику на своєму наступному запланованому засіданні 27 жовтня.

Нагадаємо, що курс рубля різко змінився з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року, впавши до рекордно низького рівня в 120 по відношенню до долара в березні минулого року, перш ніж відновитися до більш ніж семирічного максимуму кілька місяців потому, чому сприяли заходи контролю за рухом капіталу і зростаючі доходи від експорту.

Падіння експорту, спричинене західними санкціями і зміною торговельних потоків, у поєднанні з відновленням імпорту цього року призвело до ослаблення рубля. Позитивне сальдо рахунку поточних операцій росії в січні-серпні скоротилося на 86% у річному обчисленні до 25,6 мільярда доларів.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті