Російські спецслужби борються за контроль над активами Пригожина

У росії після смерті глави ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина (і навіть ще до неї, коли він потрапив в опалу через заколот) між російськими спецслужбами розгорнулася боротьба за активи його імперії - бійців ПВК "Вагнер", фабрики тролів, операції в Африці, - повідомляє The Moscow Times.

Поділити їх між собою намагаються Служба зовнішньої розвідки (СЗР) і розвідка Міноборони - Головне управління Генштабу, традиційно зване ГРУ. Частина активів (швидше, цивільних) може дістатися синові Пригожина Павлу. Але він може претендувати і на військові, особливо з урахуванням того, що у "Вагнері" було сильне почуття особистої відданості Пригожину, і деякі бійці не хочуть переходити під керівництво сторонніх структур.

Боротьба за спадщину Пригожина йде запекла, пише і The New York Times (NYT). ""Вагнер" - це не просто гроші, це свого роду релігія. Навряд чи така структура повністю зникне. По-моєму, це неможливо", - сказав газеті Максим Шугалей, який працював у глави ПВК політичним консультантом. 

За словами західних чиновників, які володіють секретною розвідувальною інформацією, за ключові підрозділи імперії Пригожина борються дві розвідувальні структури - СЗР і ГРУ. Перша, ймовірно, забере медіабізнес - організації, що займаються пропагандою і дезінформацією за кордоном; а найманські операції відійдуть Міністерству оборони і ГРУ, розповіли NYT двоє людей із двох різних урядів.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті