Російські компанії масово скаржаться на дефіцит трудових мігрантів

Проведене в РФ опитування засвідчило, що більше половини (53%) російських компаній заявили про брак іноземних робітників, а 46% зазначили, що «тією чи іншою» мірою задоволені поточними обсягами найму мігрантів. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Згідно з опитуванням, найбільш затребуваними залишаються робочі (53%), будівельники (35%), лінійний обслуговуючий (25%) і виробничий персонал (23%).

При цьому в російських компаніях найчастіше працюють співробітники з країн СНД і ЄАЕС (48%). Також присутня робоча сила з Євросоюзу та Азії (КНР, КНДР, В'єтнам, Таїланд, Камбоджа та ін.). На країни Африки (ЦАР, Нігерія, Зімбабве та ін.) і Близького Сходу (ОАЕ, Йорданія, Ізраїль та ін.) припадає по 10%.

Під час аналогічного опитування Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП) про складнощі із залученням трудових мігрантів повідомили дві третини компаній. З них 56% назвали основною проблемою відсутність на ринку праці необхідних фахівців, а 38% - те, що претенденти на вакансії не можуть скласти іспит з російської мови. Майже кожна п'ята компанія (19%) поскаржилася на обмеження щодо найму, запроваджені регіонами, або пряму заборону на регіональному рівні приймати мігрантів на роботу.

Зазначається, що міграційний приплив робочої сили в Росію скоротився в період пандемії коронавірусу і так і не відновився через війну, що почалася 2022 року в Україні. У 2023-му кількість іноземних трудових мігрантів на російському ринку праці становила приблизно 3,5 млн осіб, що майже на 1 млн нижче допандемійного показника 2019 року.

Як повідомлялося, з РФ після початку війни втекла третина висококваліфікованих іноземних фахівців.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті