Російські компанії через гостру нестачу робочих рук почали наймати мігрантів з Індії, Пакистану та Північної Кореї

Рекордний дефіцит робочих рук, викликаний війною в Україні, мобілізацією та масовою міграцією, змушує російські компанії шукати працівників в Індії, Пакистані та Північній Кореї. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times з посиланням на газету "Коммерсант".

Зазначається, що російський бізнес дедалі частіше звертається до кадрових агентств із запитом привезти в РФ мігрантів із зазначених країн.

"У середньому працівники з Індії "коштують" стільки ж, скільки й росіяни, плюс є витрати на їхнє перевезення та оформлення документів. <...> Але в довгостроковій перспективі це все одно вигідно", - зазначає гендиректор компанії Welldone Артем Кірєєв. Вигоду він пояснює тим, що без знання російської мови трудові мігранти навряд чи можуть швидко перейти до іншого роботодавця.

Попит на трудових мігрантів з далекого зарубіжжя виник на тлі складнощів з наймом росіян і зниження припливу працівників з країн СНД. Загальна кількість іноземців, які працюють у РФ, у 2023 році скоротилася порівняно з 2022-м і не перевищувала 3,5 млн осіб проти 4,5 млн до пандемії та війни в Україні, каже Юлія Флоринська з Інституту соціального аналізу та прогнозування РАНХиГС.

Водночас приплив працівників із країн далекого зарубіжжя також знизився: якщо у 2015-2019 роках у РФ щорічно приїжджало 120-130 тис. осіб, то торік їх було лише 114 тис., підсумувала Флоринська.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті