РФ вже відчуває біль від нафтового ембарго ЄС - Bloomberg

Майже повна заборона на імпорт російської нафти в ЄС нарешті вдарила по нафтових доходах росії - занепокоєння, що ці доходи могли забезпечити кремлю доходи для фінансування війни проти України, поки не виправдалися. Про це пише Bloomberg 11 грудня.

Як зазначається, адміністрація США побоювалася, що санкції ЄС проти імпорту російської нафти морським шляхом призведуть до різкого зростання цін. Особливе занепокоєння викликало заборону надання кораблів і послуг, таких як страхування та фінансування для російських вантажів, що рухаються в будь-яку точку світу.

Щоб пом'якшити наслідки, США запропонували встановити межу цін на російську нафту. Вантажі, придбані за ціною, нижчою від верхнього кордону, зрештою встановленою на рівні 60 доларів за барель, були б звільнені від заборони на постачання та надання послуг.

Але, схоже, їм не варто хвилюватися, принаймні поки що. Останні барелі російської нафти було відправлено до портів Європи. Москва втратила ринок для понад 1,5 мільйона барелів на день.

Схоже, що до кінця року РФ втратить продаж ще на 500 тисяч барелів на день, якщо Польща та Німеччина виконають свої зобов'язання щодо припинення імпорту нафти трубопроводами.

Як повідомлялося раніше, росія втратила 90 відсотків ринку нафти в Європі.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті