РФ знову вимкнула "Північний потік" - для "профілактики"

Росія в ніч на середу 31 серпня перекрила постачання до Європи основним трубопроводом "Північний потік", - повідомляє ВВС.News.Русская служба.

Офіційно повідомляється, що трубопровід зупинено на триденну профілактику, проте ЄС уже не вважає "Газпром" надійним постачальником і аврально готується до холодної зими без російського газу.

Тепер про дефіцит та нормування споживання газу заговорили не лише Єврокомісія (фактично уряд ЄС) та Німеччина. Про віялові відключення вже заїкається Франція – єдина ядерна та головна енергетична держава ЄС.

"Цілком очевидно, що Росія використовує постачання газу як зброю в цій війні. Ми зобов'язані готуватися до найгіршого сценарію повного відключення газу", - сказала у вівторок міністр енергетики Франції Аньєс Паньє-Рюнаше в ефірі радіостанції France Inter.

ЄС готується прожити зиму без "Газпрому" - міністри енергетики 27 країн ЄС зберуться на екстрену нараду 9 вересня, щоб обговорити, як прожити зиму, та не одну.

"Поки що всі розмови про зиму 2022/23 років. Однак потреба у держпідтримці напевно цим не обмежиться. Згідно з поточними оцінками, наступного року ціни на енергоносії залишаться високими, а то й зростуть ще більше", - пишуть економісти британського Institute for Government.

Видання пише, що ціни вже злетіли в 10 разів, заводи закриваються, а населення з жахом чекає на непідйомні рахунки за світло і газ взимку. Виною тому скорочення поставок із Росії. Кремль посилається на технічні причини, проте Європа вважає газову блокаду відповіддю на санкції Євросоюзу проти росії за напад на Україну.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті