РФ програла інформаційну війну Україні, але є країни, де її не засуджують за війну - британська розвідка

РФ програла інформаційну війну в Україні, але говорити про повну перемогу на "кіберфронті" ще не можна. Про це 18 серпня The Economist повідомляє з посиланням на директора розвідки Великобританії (GCHQ) Джеремі Флемінга.

"Поки що президент путін повністю програв інформаційну війну в Україні та на Заході. Хоча це привід для радості, ми не повинні недооцінювати те, як російська дезінформація діє в інших країнах світу", - заявив Флемінг.

Зокрема, глава британської розвідки зазначив, що в найбільш густонаселених країнах громадська думка не погодилася із засудженням росії за вторгнення. І саме ці країни стають новим фронтом інформаційної війни для України.

Водночас, спроби росіян проводити кібератаки на українську інфраструктуру на початку вторгнення провалилися. На думку Флемінга, це пов'язано з тим, що з моменту анексії Криму Україна "дбайливо створювала цифрову фортецю" - і в 2022 році це дозволило продемонструвати "найефективнішу оборонну кіберактивність в історії".

Також голова британської розвідки наголосив, що британська служба радіотехнічної розвідки допомогла захистити критично важливу інфраструктуру України.

"Через шість місяців після вторгнення росії стає зрозуміло, що використання росією наступальних кіберінструментів було безвідповідальним і невиборчим. Їхні інформаційні операції виявилися незграбними і були поставлені під сумнів розголошенням розвідувальних даних", - зазначив Флемінг.

Зазначимо, що міністр цифрової трансформації Іван Федоров повідомив про успіхи ІТ-армії України – їй успішно вдалося атакувати 1800 російських онлайн-ресурсів.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті