РФ могла застосувати ядерну зброю під час прориву російської оборони на Харківщині, коли ЗСУ рухалися на Луганськ - Маломуж

Йдеться про можливий намір РФ у другій половині 2022 року застосувати ядерну зброю проти України та світу, - повідомив генерал, голова Служби зовнішньої розвідки 2005-2010 років Микола Маломуж в ефірі телеканалу Київ24, - інформує УНІАН

Маломуж зазначив, що це було під час наступальних операцій Сил оборони на Харківщині, коли українські війська прорвали російську оборону і рухалися прямо на Луганськ.

«Передбачався крах усієї операції окупанта. Путін не мав альтернатив і передбачав можливість нанесення або тактичних, а якщо буде протистояння з НАТО, то й балістичних ударів. Але на той період були зустрічі лідера КНР Сі Цзіньпіна в Москві та Путіна в Пекіні. Під час них керівник Китаю жорстко попередив Путіна про незастосування ядерної зброї в будь-яких форматах»,- сказав колишній глава Служби зовнішньої розвідки України.

Маломуж зазначає, що йшлося про наслідки таких дій Росії - це призведе до глобальної комфронтації та війни, такі дії знищать людство. За його словами, Китай тоді попередив, що як тільки Росія почне розгортати такі засоби озброєння, то Китай стане на бік НАТО в разі протистояння з ядерною загрозою Путіна. «І Путін відступив», - підкреслив Маломуж.

Як повідомлялося, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що США були «дуже стурбовані» тим, що Путін, схоже, принаймні розглядав ядерний варіант.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті