Режисер фільму "20 днів у Маріуполі" отримав премію Гільдії режисерів Америки

У США відбулось вручення 76-ї премії Гільдії режисерів Америки (Directors Guild of America, DGA) за 2023 рік. Найкращим режисером документального фільму став Мстислав Чернов за «20 днів у Маріуполі».

Найкращим режисером ігрового фільму став Крістофер Нолан за «Оппенгеймер». За найкращий режисерський дебют приз отримала Селін Сонг («Минулі життя»). За серіал у жанрі драми нагородили Пітер Хоар («Останні з нас»), за комедійний серіал – Крістофер Сторер («Ведмідь»), за мінісеріал – Сара Адіна Сміт («Уроки хімії»).

Премія Гільдії режисерів Америки – щорічна американська премія за видатні досягнення у галузі режисури кіно та телебачення. Нагороду у 1948 році заснував президент DGA Джордж Маршалл. Лише 7 разів з моменту заснування премії DGA найкращий режисер за версією цієї нагороди потім не отримував «Оскар» за режисуру.

«20 днів у Маріуполі» – режисерський дебют воєнного кореспондента, фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова. Стрічка розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року. До створення картини долучилися фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко, які стали останніми міжнародними журналістами у Маріуполі та отримали за свою роботу там Пулітцерівську премію.

Нагадаємо, фільм «20 днів у Маріуполі» номіновано на «Оскар» у категорії «найкращий документальний фільм».

 

Статті

Донбас
04.11.2024
12:30

Військові Z-«експерти» мріють, як Зеленського стратять «з явними ушкодженнями тіла». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу відзначилися низкою публікацій, які гордо назвали інтерв'ю з «незалежними» експертами. Незалежність авторів «резонансних» коментарів і «неупередженого» аналізу, скажімо чесно, викликає великі сумніви.   
Країна
03.11.2024
15:14

Що таке інформаційна війна. І чому Україна її програє

Щоб змусити звичайну людину вбити іншу (ми говоримо не про патологічних вбивць, а про пересічних людей), потрібен емоційний заряд - емоція, яка викличе це неприродне для нормальної людини бажання. А також моральне виправдання – пояснення, чому...
Світ
02.11.2024
09:36

“Катування з боку російських солдатів досягло рівня систематичної, схваленої на державному рівні політики”. Огляд західних медіа

“Порівняв безперервні атаки, які українські сили намагаються відбити, з “постійною грою у ‘вбити крота’, коли нові кризові точки виникають швидше, ніж з ними можна впоратися”. Це дозволяє Росії швидко просуватися вперед, коли вона знаходить слабке...
Всі статті