Реєстр збитків, завданих агресією РФ проти України, розпочав приймати заяви за категорією "смерть близького члена сім’ї"

Подати відповідну заяву через вебпортал «Дія» можуть близькі родичі загиблої людини або інші члени родини, які мають законні підстави та можуть це підтвердити, - повідомляє Офіс Президента.

Категорія стосується не лише загиблих із 24 лютого 2022 року на території України, а й тих, хто помер за межами країни, якщо це сталося внаслідок російської агресії.

Першою категорією, за якою почали приймати заяви у квітні минулого року, було пошкодження або знищення житла. Зараз триває робота щодо відкриття решти.

Загалом Реєстр прийматиме заяви щодо понад 40 категорій збитків. Зокрема, щодо загибелі людей, катування, сексуального насильства, тілесних ушкоджень, примусового переміщення та переселення, втрати майна й доходу, пошкодження критичної інфраструктури та інших державних об'єктів, а також збитків, завданих історико-культурній спадщині й довкіллю.

Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра наголосила, що міжнародний компенсаційний механізм – один із ключових пріоритетів сьомого пункту Формули миру Президента Володимира Зеленського.

«Сьогодні ми нарешті досягли важливого результату, над яким працювали з перших днів повномасштабного вторгнення. За цей час ми провели значну юридичну, дипломатичну й політичну роботу. І хоч ми тільки на початку шляху відновлення справедливості для українців, ми переконані, що разом зможемо її досягти», – підсумувала Ірина Мудра.

Про міжнародний Реєстр.

Заяви та порядок подачі.

Подати заяву.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті