Республіканці в Конгресі США вимагають від Байдена дати Україні ракети дальнього радіуса

Група високопоставлених представників Республіканської партії в американському Конгресі звернулася до президента Джо Байдена з наполегливим закликом якнайшвидше надати Україні ракети більшого радіусу дії, ніж той погоджувався надавати їй досі. Про це повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на агентство Reuters.

Зазначається, що лист, датований 1 листопада, текст якого є в розпорядженні агентства, демонструє тривалу підтримку Києва з боку більшості американських законодавців від обох партій, незважаючи на заперечення проти подальшої допомоги від невеликої кількості конгресменів.

Звернення топреспубліканців прозвучало на тлі помітного скорочення військової допомоги для України з боку адміністрації Байдена, яке триває приблизно з середини літа. 

У жовтні Києву було поставлено озброєнь лише на 350 млн доларів, що істотно нижче, ніж у середньому з початку повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року.

Керівники парламентських комітетів з озброєнь і закордонних справ у своєму зверненні вітають повідомлення про передачу Україні невеликої кількості ракет ATACMS з обмеженою дальністю, однак наполягають, що Україні для ефективного відбиття російської агресії потрібні боєприпаси більшого радіусу.

"В України, як і раніше, зберігається екстрена потреба в засобах нанесення ударів на більшу глибину, зокрема, для ураження цілей на всьому Кримському півострові", - ідеться у зверненні, підписаному Майклом Макколом та Майком Роджерсом із Палати представників, а також сенаторами Джеймсом Рішем та Роджером Вікером.

У повідомленні нагадується, що у вересні республіканці в Конгресі вже заявляли про намір підготувати спеціальний законопроєкт, у якому б зазначалася конкретна номенклатура озброєнь, необхідних Україні, зокрема ракет ATACMS, на відміну від попередніх, де йшлося лише про суми, які виділяються. У жовтні стало відомо, що ЗСУ отримали невелику партію таких ракет з обмеженим радіусом і з успіхом застосували їх на полі бою.

Ракети ATACMS існують у різних модифікаціях, з радіусом дії від 150 до 350 км.

"Очевидно, що для вас настав час закінчити роботу щодо АТАСMS, - йдеться у зверненні конгресменів-республіканців до Байдена. - Ціна відмови від цього - не тільки загроза безвихідної ситуації на полі бою і подальшого затягування цієї війни, але це також загрожує посиленням глобальної нестабільності в міру того, як наші супротивники ведуть операції з розповсюдження свого впливу по всьому світу".

Київ наполягає, що для успішної боротьби з російською агресією необхідні ракети максимально великої далекобійності. Адміністрація Джо Байдена відмовляється постачати Україні озброєння, здатні досягати російської території, і перешкоджає перенесенню на неї бойових дій, мотивуючи це небажанням масштабувати конфлікт, - ідеться в повідомленні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті