Республіканці і демократи пропонують альтернативний законопроєкт про допомогу Україні. У нього є шанси

Республіканці і демократи в Конгресі США розробили спільний альтернативний законопроєкт щодо військової допомоги Україні, - повідомляє The Wall Street Journal.

Законопроєкт включає також заходи щодо міграції, в залежність від яких республіканці поставили успіх спроб Білого дому виділити Україні $60 млрд доларів, а також військову допомогу Ізраїлю і переозброєння самих США.

Законопроєкт включає компроміси з обох сторін. Зокрема, з загальної суми допомоги Україні виключили $7,8 млрд на поповнення державного бюджету, бо цей пункт викликає найбільше незадоволення у противників допомоги Україні, тож наразі йдеться про $47 млрд військової допомоги. Також до альтернативного законопроєкту не включили можливість позик і грантів для України, Ізраїлю і Тайваню на закупівлю американського війсьеового обладнання.

Парламент США складається з двох палат, де в одній, Сенаті, більшість належить демократам, а в іншій, Палаті представників, – республіканцям. Нещодавно Сенат схвалив законопроєкт про виділення Україні $60 млрд, але спікер Палати представників, республіканець Майк Джонсон, своєю чергою, відмовляється навіть виносити його на голосування.

Американські медіа повідомляли, що причина такої позиції – побоювання гніву з боку Дональда Трампа, який має зараз рішучий вплив на партію як імовірний переможець президентських виборів у листопаді цього року і який висловлюється категорично проти надання будь-якої допомоги Україні. Вважається, що сам Джонсон не є противником підтримки України, як і низка республіканців у Палаті представників, але позитивне голосування за законопроєкт може коштувати йому посади: дещо подібне сталося у 2023 році з попередником Джонсона Кевіном Маккарті.

У The Wall Street Journal припустили, що альтернативний законопроєкт не влаштує деяких демократів, але його, імовірно, підтримають дві третини республіканців. До того ж представники обох партій наразі збирають підписи під петицією, якою вони могли б змусити Джонсона винести на голосування той законопроєкт, який вже схвалив Сенат. Для цього потрібно зібрати мінімум 218 підписів: більше половини у Палаті представників, яка складається з 453 учасників з правом голосу.

“Відступ України від міста Авдіївки свідчить про те, що Київ повільно втрачає територію, і не виключає російського військового прориву, поки Палата затягує справу. Між тим, вбивство опозиційного політика Алєксєя Навального в арктичному гулазі є нагадуванням про жорстоку суть режиму Володимира Путіна”, – написали у The Wall Street Journal.

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті