Республіканці і демократи пропонують альтернативний законопроєкт про допомогу Україні. У нього є шанси

Республіканці і демократи в Конгресі США розробили спільний альтернативний законопроєкт щодо військової допомоги Україні, - повідомляє The Wall Street Journal.

Законопроєкт включає також заходи щодо міграції, в залежність від яких республіканці поставили успіх спроб Білого дому виділити Україні $60 млрд доларів, а також військову допомогу Ізраїлю і переозброєння самих США.

Законопроєкт включає компроміси з обох сторін. Зокрема, з загальної суми допомоги Україні виключили $7,8 млрд на поповнення державного бюджету, бо цей пункт викликає найбільше незадоволення у противників допомоги Україні, тож наразі йдеться про $47 млрд військової допомоги. Також до альтернативного законопроєкту не включили можливість позик і грантів для України, Ізраїлю і Тайваню на закупівлю американського війсьеового обладнання.

Парламент США складається з двох палат, де в одній, Сенаті, більшість належить демократам, а в іншій, Палаті представників, – республіканцям. Нещодавно Сенат схвалив законопроєкт про виділення Україні $60 млрд, але спікер Палати представників, республіканець Майк Джонсон, своєю чергою, відмовляється навіть виносити його на голосування.

Американські медіа повідомляли, що причина такої позиції – побоювання гніву з боку Дональда Трампа, який має зараз рішучий вплив на партію як імовірний переможець президентських виборів у листопаді цього року і який висловлюється категорично проти надання будь-якої допомоги Україні. Вважається, що сам Джонсон не є противником підтримки України, як і низка республіканців у Палаті представників, але позитивне голосування за законопроєкт може коштувати йому посади: дещо подібне сталося у 2023 році з попередником Джонсона Кевіном Маккарті.

У The Wall Street Journal припустили, що альтернативний законопроєкт не влаштує деяких демократів, але його, імовірно, підтримають дві третини республіканців. До того ж представники обох партій наразі збирають підписи під петицією, якою вони могли б змусити Джонсона винести на голосування той законопроєкт, який вже схвалив Сенат. Для цього потрібно зібрати мінімум 218 підписів: більше половини у Палаті представників, яка складається з 453 учасників з правом голосу.

“Відступ України від міста Авдіївки свідчить про те, що Київ повільно втрачає територію, і не виключає російського військового прориву, поки Палата затягує справу. Між тим, вбивство опозиційного політика Алєксєя Навального в арктичному гулазі є нагадуванням про жорстоку суть режиму Володимира Путіна”, – написали у The Wall Street Journal.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті