Речник Кремля заявив, що Міноборони визначатиме умови для застосування Росією ядерної зброї

Необхідність застосування Росією ядерної зброї оцінюватиме Міністерство оборони. Про це сказав спікер російського диктатора Путіна Дмитро Пєсков, - інформує The Moscow Times.

Він уточнив, що, згідно з оновленою держполітикою в галузі ядерного стримування, саме це відомство повинно вирішувати, чи настали умови для таких дій, чи ні. 

«Це, швидше, прерогатива наших фахівців, наших військових. Вони уважно стежать за тим, які саме озброєння і як використовуються. Саме вони фіксують пряму залученість країн колективного Заходу в конфлікт навколо України, і вони не будуть послаблювати свою увагу», - сказав Пєсков.  

У такий спосіб він відповів на запитання про те, що деякі з умов застосування ядерної зброї, які нещодавно були озвучені президентом, уже мають місце: наприклад, Україна масово запускає по Росії безпілотники і використовує для атак ракети.  

Пєсков додав, що відповіддю на дії Києва та його західних союзників стало рішення президента Путіна переглянути ядерну доктрину Росії.

«Очевидно, щось, як розвивалася міжнародна обстановка, як нагніталася напруженість навколо наших кордонів, те, як, по суті, ядерні держави стали брати участь у конфлікті навколо України на боці України, те, як просувалася інфраструктура НАТО до наших кордонів, це все робило за необхідне внесення коригувань», - пояснив спікер Кремля.

Путін оголосив, що змінює ядерну доктрину Росії та істотно розширює список підстав для застосування ядерної зброї, 25 вересня. Зокрема, до документа вносять пункт, згідно з яким агресія з боку будь-якої держави за підтримки ядерної держави буде розцінюватися як спільна атака на Росію. Він також запропонував додати до доктрини можливість застосування ядерної зброї в разі отримання «достовірної інформації» про масований запуск по цілях у країні крилатих ракет і безпілотників.  Зміни були анонсовані на тлі інформації про те, що Україна може отримати дозвіл на застосування західних ракет для ударів углиб Росії. У Кремлі заявляли, що поправки можна вважати сигналом союзникам Києва.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті