Рашисти відкривають на Луганщині "консультаційні пункти", щоб перекладати документи українців російською мовою – ОВА

З метою прискорення примусової паспортизації окупаційна влада відкриває на Луганщині з квітня "консультаційні пункти", щоб перекладати документи мешканців, зокрема, дітей російською мовою. Про це повідомила Луганська ОВА у своєму Телеграм-каналі 31 березня.

"Окупаційна влада вирішує завдання сьогодення, – сказано в повідомленні. – До прикладу, паспортизувати якомога більше людей до так званих "перших виборів". Зокрема, в Алчевську, Кадіївці та у населених пунктах поблизу цих міст консультаційні пункти з перекладу документів з української мови, що необхідно для отримання паспорту РФ, із квітня відкриють у всіх школах без винятку".

Як підкреслюється в повідомленні, про рівень підготовки та оснащення цих пунктів говорить той факт, що при зверненні необхідно мати при собі 10 аркушів білого паперу формату А4.

На новоокупованих територіях Луганської області, зокрема, в північних районах, у школах та дитячих садках рашисти ще на початку вересня минулого року змушували батьків заповнювати анкети на дітей, окремо зазначаючи, як треба правильно писати ім’я, по батькові та прізвище дитини саме російською мовою (див. фото). Про це повідомляє джерело "ОстроВа" – мешканка Старобільського району.

"До них тоді не доходило, що в нас в принципі немає документів російською мовою, ми – інша держава і в нас інша державна мова", – каже вона.

Раніше повідомлялось, що окупанти збирають дані про населення через шкільні анкети: аж до номера групи дитсадка братів та сестер.

Статті

Світ
02.06.2024
10:07

“У найближчі місяці багато що стоятиме на кону”. Західні медіа про Україну

Стан української армії продовжує погіршуватися, особливо там, де вона має найбільше значення: в піхоті. Контрнаступ України влітку минулого року досягнув кульмінації насамперед через виснаження піхоти, і з того часу їй важко компенсувати ці втрати.
Донецьк
01.06.2024
14:44

"Нове покоління творців". Донецький щоденник

Це шостий за рахунком фестиваль. Перший провели у Донецьку у 2018 році. Але 2023-о за основна частина проходила у «звільненому» Маріуполі. І якщо одразу донеччани не надали цьому значення, мовляв, це символічно, то цього року вони мали привід...
Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Всі статті