Рада ЄС затвердила тринадцятий пакет санкцій проти росії

Рада Європейського Союзу 23 лютого ухвалила тринадцятий пакет санкцій проти росії. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на Раду ЄС.

Як зазначається, обмежувальні заходи вводять щодо ще 106 фізичних та 88 юридичних осіб, відповідальних за дії, що загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Нові санкції насамперед стосуються військового та оборонного секторів рф і пов’язаних з ними людей, зокрема тих, хто бере участь у постачанні озброєння з КНДР до росії, а також членів судової системи, місцевих політиків, відповідальних за незаконну депортацію українських дітей.

До санкційного списку зокрема внесли 27 компаній, які підтримують військово-промисловий комплекс РФ. Вони підпадають під жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення, а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки.

Деякі з цих організацій розташовані в третіх країнах (Індія, Шрі-Ланка, Китай, Сербія, Казахстан, Таїланд і Туреччина) і брали участь в обході торговельних обмежень, інші є російськими організаціями, які займаються розробкою, виробництвом і постачанням електронних компонентів для ВПК росії.

Підсанкційним особам заморозять активи на території ЄС, а європейським громадянам і компаніям заборонять надавати їм кошти. Фізичним особам також заборонять в’їзд на територію ЄС або транзит через неї.

Крім того, ЄС розширив перелік заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського ВПК: до переліку додали компоненти для розробки та виробництва безпілотних літальних апаратів. А ще ЄС ввів додаткові обмеження на експорт електричних трансформаторів.

Нагадаємо, 21 лютого посли ЄС затвердили 13-й пакет санкцій проти росії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті