Рада ЄС привітала рішення продовжити тимчасовий захист для українців до березня 2026 року

Рада ЄС вітає пропозицію Європейської комісії продовжити тимчасовий захист для більш ніж 4 мільйонів українців, які рятуються від агресивної війни росії, до 4 березня 2026 року.. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" 13 червня.

Як зазначається, офіційно рішення буде ухвалено після того, як буде проведено юридичне вичитування документа і його переклад усіма мовами ЄС.

Коментуючи цю позицію, державний секретар Бельгії, яка головує в ЄС, з питань притулку та міграції Ніколь де Мур сказала: "Поки в Україні падають бомби, ситуація там небезпечна. Міністри сьогодні продемонстрували нову солідарність і вирішили, що вони продовжать пропонувати захист українському народу в ЄС".

З пропозицією продовжити дію механізму тимчасового захисту виступила Європейська комісія у вівторок, 11 червня.

Як відомо, механізм тимчасового захисту було запущено 4 березня 2022 року, за кілька днів після того, як російські збройні сили розпочали широкомасштабне вторгнення в Україну, і діятиме до 4 березня 2025 року. Пропозиція про подальше продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року відбувається на тлі нестабільної ситуації в Україні.

Продовження не змінює рішення від березня 2022 року про категорії осіб, на яких поширюється тимчасовий захист.

Тимчасовий захист - це надзвичайний механізм ЄС, який активується за виняткових обставин, пов'язаних із масовим припливом біженців. Директива ЄС про тимчасовий захист була ухвалена у 2001 році після широкомасштабного переміщення населення через збройний конфлікт на Західних Балканах, зокрема з Боснії і Герцеговини та Косово. Вперше механізм було ініційовано у відповідь на вторгнення росії в Україну.

Як повідомлялося, студенти немобілізаційного віку за кордоном зможуть стати на облік у ТЦК після завершення воєнного стану.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті