Рада ЄС привітала рішення продовжити тимчасовий захист для українців до березня 2026 року

Рада ЄС вітає пропозицію Європейської комісії продовжити тимчасовий захист для більш ніж 4 мільйонів українців, які рятуються від агресивної війни росії, до 4 березня 2026 року.. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" 13 червня.

Як зазначається, офіційно рішення буде ухвалено після того, як буде проведено юридичне вичитування документа і його переклад усіма мовами ЄС.

Коментуючи цю позицію, державний секретар Бельгії, яка головує в ЄС, з питань притулку та міграції Ніколь де Мур сказала: "Поки в Україні падають бомби, ситуація там небезпечна. Міністри сьогодні продемонстрували нову солідарність і вирішили, що вони продовжать пропонувати захист українському народу в ЄС".

З пропозицією продовжити дію механізму тимчасового захисту виступила Європейська комісія у вівторок, 11 червня.

Як відомо, механізм тимчасового захисту було запущено 4 березня 2022 року, за кілька днів після того, як російські збройні сили розпочали широкомасштабне вторгнення в Україну, і діятиме до 4 березня 2025 року. Пропозиція про подальше продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року відбувається на тлі нестабільної ситуації в Україні.

Продовження не змінює рішення від березня 2022 року про категорії осіб, на яких поширюється тимчасовий захист.

Тимчасовий захист - це надзвичайний механізм ЄС, який активується за виняткових обставин, пов'язаних із масовим припливом біженців. Директива ЄС про тимчасовий захист була ухвалена у 2001 році після широкомасштабного переміщення населення через збройний конфлікт на Західних Балканах, зокрема з Боснії і Герцеговини та Косово. Вперше механізм було ініційовано у відповідь на вторгнення росії в Україну.

Як повідомлялося, студенти немобілізаційного віку за кордоном зможуть стати на облік у ТЦК після завершення воєнного стану.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті