Рада міністрів ЄС ухвалила рішення про виділення додаткових EUR5 млрд на військову підтримку України

Засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, у якому взяв участь глава МЗС України Дмитро Кулеба, ухвалило остаточне рішення щодо виділення додаткових EUR5 млрд на військову підтримку Києву в рамках Європейського фонду миру. Про це повідомила пресслужба МЗС України 18 березня. 

Як повідомляється, на засіданні Дмитро Кулеба закликав європейських партнерів якнайшвидше ухвалити всі необхідні рішення для збільшення та прискорення постачання зброї та боєприпасів для українських військових, а також розвитку оборонних індустрій Євросоюзу та України.

Кулеба також подякував Чехії за вчасну ініціативу щодо закупівлі артилерійських боєприпасів для України та всім державам - членам ЄС, які вже зробили свої внески для її втілення.

"Закликаю тих, хто ще міркує над внесками, зробити їх якнайшвидше. Це стосується не лише чеської ініціативи, а й кількох інших подібних ініціатив. Кожен день має значення", - заявив він.

Глава МЗС України наголосив, що погрози росії на адресу членів НАТО та ЄС свідчать про те, що російський диктатор прагне розширювати агресію, і підтримка України є єдиним способом завадити цим планам.

Кулеба наголосив, що українські воїни нині є єдиною лінією європейської оборони проти агресивної путінської Росії, яка прагне знищити Європу й нормальне життя мільйонів європейців.

"Український солдат - єдина надія Європи на збереження миру. Не повинно бути жодних обмежень чи затримок у забезпеченні українських військових усім, чого вони потребують, щоб зламати хребет російським окупаційним військам на українській землі", - сказав він.

Міністр також зазначив, що Україна виконала всі чотири кроки, визначені Єврокомісією в рамках Пакета розширення. Він висловив сподівання, що Єврокомісія та держави - члени ЄС об'єктивно оцінять прогрес України та ухвалять рішення, необхідні для практичного початку перемовин про вступ нашої держави до Євросоюзу.

Кулеба також наголосив на необхідності посилити санкційний тиск проти держави-агресора, синхронізувати санкції проти росії та Білорусі й закрити всі лазівки для експорту товарів подвійного призначення до росії, які вона використовує для виробництва зброї.

Міністр привітав ініціативу президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн щодо використання доходів від заморожених російських активів для закупівлі військового обладнання для України. На його переконання, союзники мають також знайти необхідні правові підстави та політичну волю для використання не лише доходів, а й самих активів.

Як повідомлялося, Чехія закуповує боєприпаси для України навіть у союзників росії, повернувшись до контактів часів холодної війни. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті