Путінська мобілізація не вплине на перебіг війни в Україні - ISW

Мобілізація населення росії, про яку нещодавно оголосив диктатор путін, не вплине на хід війни в Україні в поточному, 2022 році, і, ймовірно, не вплине на здатність РФ вести її в наступному, 2023 році. Про це повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на звіт аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW).

На думку аналітиків ISW, це пов'язано з наявністю в РФ "фундаментальних структурних проблем", які російському керівництву навряд чи вдасться подолати найближчими місяцями, а можливо, й роками.

В Інституті зазначають, що дії путіна свідчать про те, що він "набагато більше стурбований якнайшвидшим відправленням людей на поле бою, ніж усуненням цих фундаментальних недоліків".

Крім того, уточнюється, що мобілізація дозволить РФ створити додаткові сили, проте це станеться неефективним і з великими внутрішніми соціальними та політичними витратами.

"Сили, створені в результаті цієї "часткової мобілізації", дуже малоймовірно, що суттєво збільшать чисту бойову міць російських збройних сил у 2022 році. Путіну доведеться усунути основні недоліки в системах комплектування та оснащення російських збройних сил, щоб мобілізація виявила хоч скільки-небудь значний вплив навіть у довгостроковій перспективі", - наголошують експерти.

Вони зазначають, що у російській армії не створювали умов для ефективної широкомасштабної мобілізації принаймні з 2008 року і не створювали резервних сил, необхідних для раптової мобілізації, призначеної для негайного впливу на поле бою.

"Швидких розв'язань цих проблем немає", - переконані в Інституті.

Як повідомлялося, в Іркутській області чоловік 6 разів вистрілив у начальника призовної комісії.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті