Путін зацікавлений у максимальному хаосі в Україні, а вибори - це хаос – політичний експерт

Більш-менш нормальний виборчий процес в Україні можна побудувати лише через півроку-рік після завершення війни. Про це в коментарі "ОстроВу" розказав політичний експерт Костянтин Матвієнко.

"Путін зацікавлений у максимальному хаосі, а вибори - це хаос. Це дуже вирогідно", - відповів експерт на запитання, чи зацікавлений Путін у виборах цього року.

Разом з тим Матвієнко поставив під сумнів, що Путін настільки злий на Зеленського, настільки не може знайти з ним спільної мови, що хоче замінити його на когось більш лояльного до Росії, щоб з ним вести переговори.

"Це стара версія. Потрібно врахувати настрої українського суспільства: воно не готове поступатися Путіну. Зеленський просто відображає позицію українського суспільства. Тому такі конспірологічні теорії, що Путін з Трампом, чи ширше — Росія з Америкою, домовляються про зміну української влади на більш поступливу, щоб залишити війну таким чином, щоб Росія не програла, мають право на існування. Але на мою думку, це з тієї ж серії, що "Київ буде захоплений за три дні", - вважає Матвієнко.

Політичний експерт висловив думку, що вибори можна проводити через 6-12 місяців після завершення війни.

"На мою суб'єктивну думку, півроку навіть замало, тому що людям потрібно прийти до тями. Кращий варіант — рік. Я розумію, що це забагато, і ні західні партнери, ні багато суб'єктів в Україні на це не погодяться. Але хоча б півроку потрібно дати суспільству час оговтатися, а потім проводити вибори. За цей час потрібно сформувати списки виборців, виборчі комісії, навчити людей, адже зараз залишилося не так багато людей, які здатні це зробити швидко і якісно", - пояснив Костянтин Матвієнко.

Як повідомлялося раніше, в Україні побоюються, що Трамп і Путін хочуть домогтися відставки Зеленського.

Статті

Країна
03.02.2025
16:00

Гривня: перевірка на міцність

Зрозуміло, що при такому розкладі, коли національна грошова одиниця тримається тільки на зарубіжному фінпідживленні – якось складно говорити про її стабільність і прогнозувати «світле майбутнє».
Донбас
02.02.2025
18:50

У Донецьку та Луганську почали грабувати награбоване. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розгорнулася заочна дискусія про те, добре чи погано брати чуже. Молоді «республіки» запевняли, що все те, що вони вкрали в України, - це правильно, а от коли вкрадене починають віджимати в них, то це вже...
Луганськ
01.02.2025
14:25

Метаморфоза. Як український політолог  миттєво стала російським професором

Лише два місяці тому, вона була завідувачкою кафедри політології дніпровського Університету імені Альфреда Нобеля. І ось, під Новий рік повертається до окупованого Луганська, і одразу ж стає професором кафедри державного управління у тепер уже...
Всі статті