Путін розділив «вагнерівців» на 4 групи і змішав з іншими найманцями - ЗМІ

Тисячі колишніх бійців ПВК «Вагнер» розділилися щонайменше на чотири групи. Змішуючи цих бійців з іншими найманцями, лояльними до Путіна, Кремль сподівається запобігти повторенню минулорічних подій. Про це пише Politico, - повідомляє ТГК Brief.

«Нові приватні армії вже розгорнуті по всьому світу для виконання спеціальних місій, зокрема в Україні та в Африці, де вони, як очікується, відіграватимуть таку саму дестабілізуючу роль на світовій арені, як і під командуванням Пригожина», - йдеться в повідомленні.

Також зазначається, що одна з чотирьох груп входить до складу росгвардії Росії.

«Вона вже вирушила на територію України і втратила значну кількість бійців. Дві інші групи діють під контролем міністерства оборони та московських спецслужб. Четверта група все ще працює над тим, щоб узяти під контроль колишні сили «Вагнера» в деяких африканських столицях", - йдеться про чотири групи колишніх “вагнерівців”, які з'явилися.

Про склад нових підрозділів відомо небагато, зокрема, скільки в них найманців із ПВК «Вагнер» Пригожина та інших воєнізованих угруповань.

«Пригожин-молодший, ймовірно, командує деякими підрозділами в Центральноафриканській Республіці та Малі. У ЦАР після смерті Пригожина його колишні підлеглі значно розширили шахту, але поки не знайшли ефективних шляхів збуту і транспортування корисних копалин. Потужності з дезінформації тепер, найімовірніше, перебувають під контролем російської служби зовнішньої розвідки", - пише Politico.

Як повідомлялося, сили військового лідера Судану Абдель Фаттаха аль-Бурхана досягають прогресу у війні з повстанськими силами, підтримуваними російським «Вагнером», завдяки допомозі з боку України. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті