Путін прибув із візитом до Монголії. Правозахисники закликають заарештувати його

Російський диктатор путін сьогодні, 2 вересня, прибув із візитом до Монголії. Про це з посиланням на інформагентства пише російське бюро «Радіо Свобода».

Росагентства поширюють відео урочистої зустрічі путіна - на льотному полі вишикувалася почесна варта.

Це перша поїздка путіна в країну, яка ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, з березня минулого року - моменту видачі ордера на його арешт. Президента Росії звинувачують у незаконному вивезенні українських дітей на непідконтрольні Києву території.

Раніше повідомлялося, що путін має відвідати Монголію 3 вересня, щоб узяти участь у заходах, присвячених 85-річчю спільної перемоги радянських і монгольських військ над японськими збройними силами на річці Халхін-Гол. Його запросив президент країни Ухнаагійн Хурелсух.

У заяві міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, опублікованій напередодні візиту, ідеться про те, що Монголія має або відмовити у в'їзді Володимиру Путіну, або заарештувати його, якщо він в'їде в країну, на підставі ордера Міжнародного кримінального суду (МКС).

Правозахисники зазначають, що Монголія порушить міжнародні зобов'язання як члена МКС, якщо дозволить відвідати країну і не заарештує його там. На думку Human Rights Watch, прийом путіна не тільки образить багатьох жертв злочинів російських сил, а й підірве найважливіший принцип верховенства закону.

За даними агентства Bloomberg, Улан-Батор запевнив путіна, що його не затримають після прибуття в країну.

Монголія стала членом МКС у 2003 році. Згідно з угодою, країна зобов'язана співпрацювати із судом, зокрема заарештовуючи і видаючи будь-яких підозрюваних, які в'їжджають на її територію.

 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті